Наближення Нового року з дитинства викликає у нас очікування дива, казкових пригод, подарунків. І найголовнішим атрибутом цього свята є новорічна красуня-ялинка, яку з такою любов'ю ми прикрашаємо щороку. Виставку, присвячену саме цьому яскравому святу, відкрито у Миргородському краєзнавчому музеї.
Із року в рік новорічні прикраси змінювали свій зовнішній вигляд та матеріал, з якого виготовлялися. Сучасні ялинкові іграшки позбулися свого основного недоліку - крихкості, тому вони не можуть розбитися, з якої б висоти не падали. Але, незважаючи на всю привабливість нових матеріалів, ці іграшки втратили різноманітність своїх форм.
Процес змін у зовнішньому вигляді ялинкових прикрас тривав не одне десятиліття, поступово спрощуючи їх форму. Крихкість ялинкової іграшки, крім недоліків, мала і свої переваги. Виготовлялася вона із тоненького скла методом видування, а тому й форму їй можна було надати будь-яку. Особливою різноманітністю виділяються іграшки, виготовлені у 50-их - 60-их рр. ХХ сторіччя: годинники, дзвіночки, зайчики, ведмедики, автомобілі, овочі та фрукти, космонавти, космічні ракети - усе це яскраве розмаїття й представлене на виставці.
Поряд із скляними можна побачити іграшки із пресованого картону сріблястого та золотавого кольорів. Іграшки 70-их - 80-их рр. ХХ сторіччя поступово стають більш одноманітними. В основному в цей час перевага віддається різного розміру та кольору кулькам. І як данина минулій різноманітності на виставці можна побачити іграшки у формі пінгвінів, папуг, жабки, сеньйора-помідора. Ще одним незмінним атрибутом Новорічних свят стали вітальні поштові листівки. На виставці представлена колекція листівок ХІХ сторіччя та 50-их - 80-их рр. ХХ сторіччя.
Тож запрошуємо миргородців та гостей міста відвідати виставку й поринути у яскраве свято новорічних прикрас.
Н.Л.Палець,
головний зберігач фондів Миргородського краєзнавчого музею