Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Умови обміну/повернення товару належної якості
2020-10-15

У зв'язку з великою кількістю звернень, відділ «Миргородське бюро правової допомоги» інформує  з питання умов обміну/повернення товару належної якості.

Права споживачів при придбанні непродовольчого товару належної якості:

 • обміняти товар належної якості на аналогічний, якщо куплений товар не підійшов за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути використаний за призначенням;
 • придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, якщо відсутній аналогічний товар;
 • здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж;
 • розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару.

Строк обміну: протягом 14 днів, не рахуючи дня купівлі.
  Умова обміну:

Правила повернення товару

 • якщо товар не використовувався;
 • збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики;
 • збережено розрахунковий документ з датою продажу.

 

Важливо! Перелік товарів, які не підлягають обміну (поверненню) затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 року № 172 "Про реалізацію окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів".

Права споживача при розірванні договору купівлі-продажу:

 • розрахунки із споживачем провадяться виходячи з вартості товару на час його купівлі.
 • гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору,
 • в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

Добровільний порядок вирішення питання в разі порушення прав споживача

Куди звертатись:

→ до продавця за місцем купівлі товару.

Перелік та зразки необхідних документів

Для обміну товару належної якості споживач має право направити письмову заяву (зразок заяви) на адресу продавця з доданими до неї документами, що підтверджують факт придбання товару у продавця, а саме:

 1. розрахунковий документ з позначкою про дату продажу (касовий чек тощо);
 2. технічний паспорт (в разі гарантійного терміну з позначкою про дату продажу);
 3. висновок експертизи (у випадку її проведення).

Строки розгляду питання

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.
  Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо продавець встановлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів. На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено.
  Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

Підстави для відмови:

 1. товар використовувався і не збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром;
 2. минуло, не рахуючи дня купівлі, більше 14 днів;
 3. товар належить до одного із видів товару який зазначено у додатку 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 року № 172 "Про реалізацію окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів";
 4. звернення не відповідає встановленим вимогам до звернення, передбачених Законом України "Про звернення громадян".

 

Позасудовий порядок

Куди звертатись:

→ до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у відповідному регіоні (контакти територіальних органів) в разі відмови продавця, виробника задовольнити вимоги споживача.

Перелік та зразки необхідних документів

У випадку порушення продавцем прав споживача останній має право звернутися до уповноваженого органу з усним, електронним або письмовим зверненням (скаргою).
  До письмового звернення (скарги) (зразок) додаються наступні документи:

 1. копія звернення до суб'єкта господарювання (продавець);
 2. копія документу, який засвідчує факт придбання товару;
 3. копія технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу;
 4. інші документи, які стосуються розгляду звернення.

Строки розгляду питання

Строк розгляду звернення (скарги) встановлений статтею 20 Закону України "Про звернення громадян" (див. підпункт 3.3.).

 

Судовий порядок

Куди звернутися

Споживач для захисту своїх прав має право звернутися в порядку позовного провадження до суду за місцем його проживання/перебування, місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.

Вартість

Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав (частина третя статті 22 Закону України "Про захист прав споживачів").

Перелік та зразки необхідних документів

До позовної заяви (зразок позовної заяви), оформленої відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги (відмова покупця обміняти товар належної якості), наприклад:

 1. копія звернення до суб'єкта господарювання (продавець);
 2. копія документу, який засвідчує факт придбання товару;
 3. копія технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу;
 4. інші документи, які стосуються розгляду звернення.

Строки розгляду питання

Цивільна справа в порядку позовного провадження розглядається судом протягом розумного строку, але не більше 2 місяців з дня відкриття провадження у справі.

Порядок оскарження

Рішення суду першої інстанції може бути повністю або частково оскаржено в апеляційній інстанції протягом 10 днів з дня проголошення рішення суд (протягом 5 днів з дня проголошення ухвали).

Пам'ятка споживача!
   

Головна заповідь покупця: завжди зберігайте документи, що підтверджують факт купівлі-продажу (договори, чеки, жетони, акти виконаних робіт, свідоцтва суб'єктів підприємницької діяльності, рекламні обіцянки в газетах, буклетах, правила, наприклад, правила страхової діяльності, фотографії, відеокадри, запис на диктофон, медичні документи, рецепти і тощо).
  На ринку продавець зобов'язаний на вимогу споживача виписати товарний чек встановленого зразка. У разі відмови видачі чека слід звернутися до адміністрації ринку для відновлення своїх прав, а у разі ігнорування – до територіального органу з питань захисту прав споживачів із письмовою скаргою. У кожному магазині повинен обов’язково міститися «Куточок споживача», де відображені права й обов’язки продавця і покупця, відомості про продавця (адреса, телефон, ПІБ директора ), адреса і телефони контролюючих органів, Закон України "Про захист прав споживачів", відповідні правила торгівлі тощо; "Книга відгуків і пропозицій" у доступному місці. Продавець і касир мусять мати значки ("бейджики"), на яких вказані їх посади й імена.
  Перш ніж оплачувати обраний товар чи послугу, перевірте:

 • відповідність названої продавцем ціні тій, яка вказана у ціннику чи прейскуранті;
 • якщо товар штучний – чи не пошкоджена упаковка і чи дійсно в ній той товар, за який ви сплачуєте гроші; комплектність товару;
 • наявність супроводжувальної документації.

Водночас попросіть у продавця продемонструвати, як працює товар і як ним користуватися; якщо товар ваговий – чи правильно працюють ваги; наявність необхідної інформації на упаковці та у супроводжувальній документації. Слід детально ознайомитися з цією інформацією, перш за все – зі строком придатності, гарантійними зобов'язаннями виробника тощо.
  Під час покупки товару ( оплати послуг, роботи ), прослідкуйте, щоб вам видали касовий чек (якщо товар тривалого зберігання, попросіть також виписати товарний чек) і щоб на чеку було видно сплачену суму; щоб у паспорті виробу було точно вказано дату покупки і назву магазину-продавця.

Якщо у Вас виникли питання виходячи зі змісту даної статті або інші, що потребують юридичної консультації, Ви маєте право звернутися до  Миргородського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Миргород, вул. Гоголя, 165, каб. №9, 10. Години праці з 09.00 до 18.00 окрім вихідних та святкових днів, контактний телефон (05355) 5 09 21. Консультації безкоштовні для всіх. Правову консультацію, також, можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103.

Крім того, повідомляємо, що за правовою інформацією заходьте на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua/

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 12 квітня 2024 року

     
     
Скликається виконком

24 квітня 2024 року о 9.00 годині в залі засідань міської ради.

     
     
Санаторно-курортне оздоровлення пільгових категорій громадян у 2024 році

У Миргородській міській територіальній громаді з 2022 року запроваджені заходи по санаторно-курортному оздоровленню Захисників/Захисниць України та членів їх сімей в санаторіях ПрАТ «Миргородкурорт».

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]