Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
У "Веселці" знову чути дитячий сміх
2021-10-06

Миргородський дитячий садок №10 "Веселка" після комплексної термомодернізації зустрів своїх вихованців. 5 жовтня  відбулося урочисте відкриття цієї бюджетної установи, яку осучаснили завдяки фінансовій підтримці від Європейського Союзу та проєкту «Модернізація виробництва, постачання та споживання теплового району в місті Миргород (MO.GE.DI.CO)».

Дитячий садочок №10 – один із найбільших дошкільних закладів Миргорода. Він розрахований на 250 дітей. Необхідність комплексної модернізації будівлі була актуальною для громади вже тривалий час, адже  від часу будівництва (1982 рік)  у дитячому садочку не проводили комплексного капітального ремонту.  Тепер  завдяки фінансовій підтримці від Європейського Союзу в закладі дітям буде комфортно і затишно, радіє міський голова Сергій Соломаха та дякує партнерам за підтримку і допомогу в модернізації муніципальних будівель.

"Для таких міст, як наше, підтримка від Європейського союзу - суттєва і відчутна. Адже з місцевого бюджету було виділено 25% вартості проєкту, це – 256 тис. євро. Сума співфінансування від міста також суттєва, але такі проєкти - перспективні і необхідні нашому місту. У подальшому продовжуватимемо брати участь у грантових конкурсах, щоб і надалі якісно модернізувати освітні будівлі і впроваджувати сучасні енергоефективні технології," – говорить міський голова Сергій Соломаха.

Секторальний менеджер по енергоефективності Представництва ЄС в Україні Ольга Бороданкова розповіла, що Миргород було відібрано серед ста міст України,  підписантів Угоди мерів. Вона вже шість років працює в Україні і  бачить розуміння місцевої влади і жителів того, що енергоефективність - це розумна економія, яку і далі варто впроваджувати. Загальний бюджет проєкту становить  один мільйон євро. 75% вартості - кошти Європейського Союзу, які місто отримало як безповоротний грант, зазначила пані Ольга та вручила дітям подарунки під час урочистого відкриття об’єкту.  

У межах демонстраційного проєкту замінили всі вікна та двері, утеплили зовнішні стіни будівлі, цоколь та перекрили дах. В ігрових кімнатах зробили теплу підлогу. А ще  садочок оснащений сучасною системою вентиляції з рекуперацією, що забезпечить належний повітрообмін та дасть змогу економити енергію. Про хід реалізації цього компоненту проєкту розповіли представники команди підтримки програми «Угода Мерів – Демонстраційні проєкти»: керівник команди підтримки програми «Угода Мерів – Демонстраційні проєкти» Ян Ваандерс, експерт команди підтримки програми «Угода Мерів – Демонстраційні проєкти» Максим Верещак, технічний консультант проєкту "Угода Мерів - Демонстраційні проєкти" Андрій Удовик.

А ще придбали нове обладнання для харчоблоку та облаштували енергоефективний куточок, де дітям розповідають про те, як можна використовувати енергію сонця чи вітру, розповіла завідувачка ДНЗ №10 Наталія Левченко.  

За розрахунками енергоменеджерів, вже після першого опалювального сезону очікується економія енергоносіїв на 50%, але найважливіше - комфортні умови перебування дітей у приміщенні.

За словами заступника міського голови  Сергія Швайки, "MO.GE.DI.CO" – це демонстраційний проєкт Європейського Союзу, який місто почало реалізовувати у 2018 році. У рамках проєкту також  виконується модернізація котельні на вулиці Прорізній. Там уже проклали нову тепломережу та замінили існуючі теплові трубопроводи на попередньо ізольовані.  Проєктом передбачено встановлення котлів, які працюватимуть на біомасі. Завершити роботи на котельні планують до кінця року.

Довідково: «Угода мерів – Демонстраційні проєкти»: у жовтні 2015 року стартувала ініціатива «Угода мерів щодо клімату та енергії», яка визначила нові горизонти й добровільні зобов’язання: до 2030 року скоротити викиди СО2 на 30% порівняно з базовим роком.  У ЄС розуміють обмежені можливості бюджетів невеликих міст, тому передбачили понад 17 млн євро на реалізацію проєктів з енергозбереження та енергоефективності в Україні до 2020 року. Відтак, міста – підписанти Угоди Мерів отримали можливість отримати грант на реалізацію таких ініціатив. 17 відібраних проєктів стали першими в Україні і мають на практиці показати іншим містам доцільність впровадження заходів з енергоефективності. Тому вони отримали назву "демонстраційні". Однією із умов було співфінансування. Максимальний грант, який міста могли отримати від ЄС на реалізацію проєктів, - 80% вартості проєкту.

Передувала офіційному візиту на об’єкти розширена зустріч учасників проєкту у міській раді, де було презентовано втілені заходи у межах "MO.GE.DI.CO" та обговорено подальшу співпрацю миргородської громади з міжнародними партнерами.

Фотогалерея заходу

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 19 квітня 2024 року

     
     
Сплачуємо борги до бюджету громади

Переліки боржників до бюджету громади станом на 1 квітня 2024 року

     
     
До уваги ВПО!

БФ "Карітас Полтава" у рамках проєкту «Багатосекторна допомога постраждалим від війни людям в Україні» розпочинає реєстрацію на надання субсидій на оренду житла терміном на 6 місяців.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]