Ушановуючи пам'ять захисників, які віддали життя за територіальну цілісність і незалежність України, на фасаді Миргородського коледжу відкрили меморіальну дошку випускникам цього закладу. Імена і прізвища Героїв, які до останнього подиху залишилися вірними своїй країні, своєму народові, своїм родинам, відтепер навічно закарбовані в граніті і серцях миргородців.
"Наші земляки разом з багатьма захисниками Батьківщини віддали найдорожче і найцінніше – своє юне життя, щоб над Україною засяяло сонце миру і спокою. Подяка батькам, які виховали такого патріота, та вічна пам'ять усім полеглим Героям. Меморіальна дошка на коледжі, в якому навчалися хлопці, буде вічним нагадуванням про героїзм захисників України", - зазначив у промові секретар Миргородської міської ради Олександр Гуржій.
Під час мітингу поіменно згадали кожного Героя. Максим Володимирович Бардін з перших днів повномасштабного вторгнення вступив до Миргородського батальйону територіальної оборони. Був стрільцем ВЧ А7314. Загинув у віці ЗО років під час виконання бойового завдання поблизу Авдіївки Донецької області. У свій час закінчив навчальний заклад зі спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація».
Володимир Миколайович Полістрант закінчив коледж зі спеціальності «Хімічні технології та інженерія». Був талановитим спортсменом, багаторазовим чемпіоном Полтавської області, чемпіоном та призером Всеукраїнських, міжнародних турнірів з греко-римської боротьби. У складі 116-ї окремої бригади виконував завдання у найгарячішій точці бойових зіткнень з ворогом на сході держави. 21-річний воїн поліг в запеклому бою під Соледаром.
Ігор Миколайович Якименко отримав освіту зі спеціальності «Теплоенергетика». Штаб-сержант служив у Миргородській 831-й бригаді тактичної авіації сапером. Загинув смертю Героя під час виконання бойового завдання в Донецькій області. Йому було 52 роки.
Полтаваць Святослав Іванович Пашинський опанував спеціальність за напрямком «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Входив до національної спілки художників України, викладав у художній школі, був лауреатом премії в галузі скульптури імені Миколи Ярошенка здобув багато грамот та нагород за високу педагогічну майстерність. У віці 44 роки загинув під час мінометного обстрілу біля села Новозлатопіль Запорізької області.
Максим Євгенійович Хітайлов родом з Лохвиччини. Закінчив коледж зі спеціальності «Хімічні технології та інженерія». Служив у 72-й окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців Оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України. Брав участь в операції об'єднаних сил на сході України. Загинув у 2020 році, коли йому було лише 23, біля хутора Вільний, на Луганщині.
Денис Дмитрович Формагей навчався у коледжі на спеціальності «Екологія». З початку повномасштабного вторгнення став на захист країни. Виконував бойові завдання на Донеччині. 25-річний солдат загинув у бою за с. Водяне під Донецьком.
Дмитро Олександрович Гамов закінчив коледж зі спеціальності «Хімічні технології та інженерія». Служив на посаді стрільця-санітара. При виконанні бойового завдання, загинув у віці 34 роки на північно-східному напрямку в результаті мінометного обстрілу.
Почесне право відкрити пам'ятний знак випускникам коледжу надали матерям полеглих воїнів Володимира Полістранта - Олені Валентинівні та Дениса Формагея - Тетяні Олександрівні.
На урочисто-скорботному мітингу викладачі і студенти Миргородського фахового коледжу імені Миколи Гоголя Національного університету "Полтавська політехніка" імені Юрія Кондратюка, представники влади, бойові побратими та родичі воїнів хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих захисників та поклали квіти до меморіальної дошки.