Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять загиблих від Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. 90 років тому попередники путінського режиму вчинили в Україні Голодомор, загубивши мільйони життів українців. Нині рашисти переслідують ту саму мету – геноцид Українського народу. Вони знищують українську ідентичність, культуру, мову. Для цього окупанти вбивають і депортують українців, руйнують міста, спалюють українські книжки. З нагоди роковин голодомору у Миргороді відбулося покладання квітів до пам'ятних знаків, що у сквері Скорботи та на території залізничного вокзалу. Представники міської та районної влади і громадськості вшанували пам'ять невинно убієнних хвилиною мовчання.
Миргородський міський голова Сергій Соломаха зазначив: "Щоб запобігти повторенню таких трагедій і злочинів минулого, маємо берегти пам’ять про тих, хто став жертвою, та боротися проти тих, хто продовжує злочини проти людства".
Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом із наміром знищити цілком чи частково українську націю як таку. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього» та Закону України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» від 28 листопада 2006 року.
Цьогорічна кампанія на вшанування пам’яті жертв Голодомору проходитm під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».
26 листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання та засвітіть вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди більше не повторювалися.