Сьогодні мені хочеться розповісти про українську поетесу, про надзвичайну особистість, яка досконало володіє талантом складати вірші, Ліну Василівну Костенко.ЇЇ знають, люблять і обожнюють мільйони людей в Україні. 19 березня 2015 року їй виповнилося 85 років. Ще Ліну Костенко називають "царицею поезії в Україні". Щира і безкомпромісна, вона ніколи не продавала свого таланту, відстоювала чесність і високу художність поетичного слова:
Не треба думати мізерно.
Безсмертя є ще де-не-де
Хтось перевіяний, як зерно,
У грунт поезії впаде.
Митцю не треба нагород,
Його судьба нагородила.
Коли в людини є народ,
Тоді вона уже людина.
Досить тривалий час вірші Л.Костенко практично не потрапляли до друку. Та саме в ті роки поетеса, незважаючи ні на що, посилено працювала. Вона в цей час написала історичний роман у віршах " Маруся Чурай", який згодом був названий енциклопедією ХVII століття.
Її пісні - як перло многоцінне,
Як дивен скарб серед зимних марнот.
Тим паче зараз, як така розруха.
Тим паче зараз, при такій війні, -
Що помагає не вгашати духа,
Як не співцями створені пісні?
Ці слова героїні роману " Маруся Чурай" налаштовують нас на суголосся часів XVII і ХХІ століть. В української поетеси світового рівня чимало регалій: за роман у віршах " Маруся Чурай" та поетичну збірку "Неповторність" вона отримала Державну премію ім.Т.Г.Шевченка, вона почесний доктор Чернівецького національного університету-2002 року, лауреат Міжнародної літературно - мистецької премії ім.. О.Теліги, також ії було нагороджено Почесною відзнакою Президента України і орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня у березні 2000 року. За збірку " Інкрустації" присуджена одна з найпрестижніших премій - премія Франческо Петрарки.
" Я вибрала долю собі сама, і що зі мною не станеться,-
У мене жодних претензій нема до Долі - моєї обраниці"
Творчість Ліни Костенко - це поезії про святість людської душі, про ідеали добра,істини, краси, про нездоланність правди і необхідність боротьби за неї.
Ми щасливі, що поетеса живе в наш час.
18 та 19 березня у Миргородської міській публічній бібліотеці для дорослих ім.Д. Гурамішвілі відбувся літературно-мистецький вечір " Хвала тому , хто людям у приполі несе слова, подібні хлібу й солі" Це спільний творчий проект Миргородської міської бібліотеки для дорослих та Миргородського краєзнавчого музею. Відвідувачі цього вечора змогли від бібліотекарів більше дізнатися про творчість поетеси . Серцем доторкнутися до волелюбної поезії Ліни Костенко допомогла заступник директора з наукової роботи Миргородського краєзнавчого музею Людмила Олександрівна Розсоха. На цей вечір ми запросили учасників літературного об'єднання " ДієСлово", які теж долучилися до нашого заходу. Із великим задоволенням читали улюблені вірші Ліни Костенко і вірші про неї Дальченко Анна, Сухина Марія, Зубко Яна, Яковлєв Сергій, Кузнєцов Сергій. Атмосфера в залі була невимушеною, теплою, щирою, тому що учасники нашого вечора подарували гостям велику поезію надії , мудрості - поезію Ліни Костенко. Бо її творчість - приклад шляхетного служіння поезії.
А.Г.Федченко,
завідувачка Миргородською міською публічною бібліотекою
для дорослих