Німецький досвід у сфері фасіліті-менеджменту будівель, зокрема ключові аспекти ефективного управління муніципальними об’єктами, використання системи енергоменеджменту та інфраструктурного сервісу будівель вивчали учасники тренінгу з енергоефективного управління муніципальними будівлями. Захід відбувся за підтримки проекту «Енергоефективність у громадах», що за дорученням Уряду Німеччини виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, у приміщенні Полтавської облдержадміністрації.
У тренінгу взяли участь міські енергоменеджери, представники комунальних закладів та ОСББ, які навчалися сучасним підходам до ефективної експлуатації будівель, а також раціонального управління всім життєвим циклом муніципальних об’єктів. Досвідом Миргорода у цій сфері поділилася спеціаліст відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Валентина Горбань.
У вітальному слові директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко зауважила, що заходи з енергоефективності та енергозбереження були й залишаються пріоритетними для Полтавської області, а впровадження іноземного досвіду – невід’ємна частина процесу європейської інтеграції та можливість навчитися використовувати енергоносії по-європейськи.
Консультант проекту Дмитро Марусич розповів про основи фасіліті-менеджменту та ознайомив присутніх з особливостями експлуатації будівель, продемонструвавши на яскравих прикладах дієвість правильного технічного та організаційного управління будинком.
Завдяки новим знанням українські фахівці ефективно управлятимуть своїм майном – тим ресурсом, який відтепер приноситиме користь мешканцям громад. Надалі вони поширюватимуть отримані знання серед інших працівників муніципальних закладів області.