Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
#СтопБулінг: як діє закон про протидію цькуванню в Україні
2019-07-26

Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ підрахував, що 67% українських школярів стикалися з проблемою булінгу, і з кожним роком бійки між дітьми стають все більш частими і жорстокими. Тому Міністерство юстиції України розробило покрокову інструкцію, як зупинити цькування у школах. Крім того, внесено зміни до законодавства та передбачено відповідальність за знущання над однолітками. До кого звертатися за захистом та що чекає на малолітніх агресорів і їхніх батьків, розповідають юристи:

- звернутися до класного керівника, шкільного психолога, завуча або директора школи;

- написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини;

- якщо вчителі та адміністрація не розв’язали проблему – звернутися до поліції;

- звернутися за консультацією на Національну дитячу «гарячу» лінію 116 111;

- звернутися до єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги 0800213103.

«Відповідальність за дії дитини, доки їй не виповнилося 18 років, несуть батьки. Якщо вона вчиняє насильство над іншими, батьків можуть притягнути до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності. Хоча за нанесення тілесних ушкоджень, побої, крадіжки та грабіж відповідати доведеться кривднику, навіть до досягнення повноліття», - наголосила перший заступник начальника юстиції Полтавщини Дар’я Бриндак.

На законодавчому рівні внесені зміни до ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відтепер:

- за булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідальність несуть батьки або особи, які їх замінюють, у вигляді штрафу від п’ятдесяти (850 грн) до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин;

- якщо діяння вчиняється групою малолітніх або неповнолітніх осіб віком від 14 до 16 років або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то на батьків або осіб, які їх замінюють, накладаються штраф від ста (1700 грн) до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Адміністративна відповідальність встановлена і для керівника закладу освіти за неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки цькування учасника освітнього процесу у вигляді штрафу від п’ятдесяти (850 грн) до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн) або виправних робіт на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

5 лютого 2019 року було прийнято перше судове рішення за фактом цькування у школі. А станом на сьогодні судами було розглянуто вже 166 справ про булінг, із них 10 - про кібербулінг у соціальних мережах (найчастіше Інстаграм) та месенджерах (Вайбер, Телеграм).

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 18 червня 2024 року

     
     
До уваги жителів села Хомутець

 Графік виїзного прийому громадян спеціалістами КП "Спецкомунтранс"

     
     
Грантова програма, спрямована на підтримку ініціатив внутрішньо переміщених осіб (ВПО)

ГО «КримSOS» за підтримки УВКБ ООН розпочинає відбір проєктних заявок на грантову програму

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]