Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Семінар для практичних психологів та вчителів початкової школи з питань інклюзивної освіти
2018-01-31

На базі ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 (директор Пляшник Л.С.) для практичних психологів та вчителів початкової школи був проведений науково-методичний семінар «Інклюзивна освіта. Особливості навчання та виховання». Така освіта, спрямована на створення рівних можливостей для всіх без винятку дітей у здобутті якісної освіти, є важливою ознакою демократичного суспільства. На цьому, відкриваючи захід, наголосила методист відділу освіти Гречка Л.М. у своїй доповіді «Інклюзивне навчання – рівний доступ до якісної освіти».

Любов Михайлівна висвітлила позитивні сторони та труднощі організації інклюзивного навчання. Під час роботи семінару обговорювалися проблеми нормативно-правової бази організації інклюзивного навчання, планування та проведення занять, співпраці з батьками, громадськістю..

Переглянувши відео, присутні познайомились із досвідом роботи з дошкільнятами у спеціальних групах у ДНЗ № 11 «Теремок» (завідувач Ботвіновська О.В.) та організацією навчання з інклюзивними дітьми в спеціально облаштованій сенсорній кімнаті в ЗОШ І-ІІІ ст.№3. Важливим у цьому процесі є залучення кваліфікованих спеціалістів, які володіють відповідними формами і методами роботи. З дітьми постійно працюють практичний психолог, вчитель – логопед, асистент вчителя. Такий комплексний підхід, без сумніву, дає хороші результати, а вихователям та вчителям інклюзивних класів краще допомагає зрозуміти індивідуальні особливості вихованців.

    Особливий інтерес викликав  виступ практичного психолога цієї школи Покиньбороди С.Б., яка розкрила важливість використання арт-терапевтичних технік у роботі з дітьми з особливими потребами. В своїй презентації Світлана Борисівна розповіла, що в арт-терапевтичній роботі може брати участь кожна дитина, адже це не  вимагає наявності здібностей до творчості. На думку психолога  арт-терапія допомагає встановлювати відносини між учнями, дозволяє пізнавати себе і навколишній світ. У художній творчості дитина з ООП втілює свої емоції, почуття, надії, страх, сумнів і конфлікти.

Досвід роботи з використання пісочниці в роботі з дітьми дошкільного віку презентувала практичний психолог ДНЗ № 11 «Теремок» Таран Л.А. Пісочниця - це маленька модель навколишнього світу. Людмила Анатоліївна розповіла, що під час гри з піском дитина може висловити свої відчуття та переживання. За допомогою гри її легше почути та зрозуміти дорослим. Розігруючи різні сюжети відомих казок у пісочниці, дитина  позбавляється комплексів, страхів та переживань, вирішує суперечливі питання.

Також дуже цікавим і дієвим видом арт-терапії для відновлення балансу і гармонії дитини є глинотерапія. Важливість використанням такого арт-терапевтичного методу доводила  практичний психолог НВК(днз-знз)«Гелікон» Москаленко В.М. Вона відзначила, що глина має важливу та цікаву  якість – зцілювати душу кожного, хто хоч раз торкнеться до неї. Властивості матеріалу допомагають малятам, що працюють з ним, виплескувати свої емоції, позбуватися тривоги, м’язового напруження, занепокоєння, гніву. Крім того, глина має здатність загоювати ранки та подряпини.  Глинотерапія дозволяє забезпечити функціонування системи реадаптації та реабілітації.

      По закінченню семінару була прочитана християнська  притча «Свій хрест-своя ноша», яка розповідає про те,що кожен обирає свою ношу в житті, і через багато років буде важливим, хто були ми,і що залишимо в душі  хоча б однієї дитини…

.

 Гречка Л.М.,

методист відділу освіти

Миргородської міської ради

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 19 квітня 2024 року

     
     
Сплачуємо борги до бюджету громади

Переліки боржників до бюджету громади станом на 1 квітня 2024 року

     
     
До уваги ВПО!

БФ "Карітас Полтава" у рамках проєкту «Багатосекторна допомога постраждалим від війни людям в Україні» розпочинає реєстрацію на надання субсидій на оренду житла терміном на 6 місяців.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]