Цивільний захист Карта укриттів

Ти як? Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Щодо профілактики лептоспірозу
2019-09-24

Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання, спільне для людей і тварин. Найбільшим резервуаром лептоспірозу в природі є гризуни ( пацюки, миші, польовки, ондатри тощо), серед свійських тварин – велика рогата худоба, свині, собаки. За даними «Полтавського обласного центру охорони здоров’я України» в цьому році були зареєстровані випадки захворювання людей в Чорнухинському та Шишацькому районах, які не були пов’язані з виробництвом.

Захворювання у людей протікає досить тяжко, у випадку несвоєчасного встановлення діагнозу можливі смертельні випадки. Перші ознаки захворювання у людей з’являються через 7-14 днів після зараження. Початок хвороби гострий, навіть раптовий. З’являється сильний озноб, швидко піднімається температура тіла до 38-40 градусів. Початок хвороби нагадує грип, пізніше з’являються сильні болі в м’язах, висипання на шкірі , гіперемія очей. В період розпалу хвороби з’являються симптоми ураження печінки, нирок, нервової системи тощо. Основний шлях зараження людини – водний і відбувається при вживанні зараженої води, при купанні, риболовлі, полюванні у заболоченій місцевості, при догляді за хворими тваринами.
  В природі вогнища лептоспірозу формують дикі гризуни в непроточних водоймах – болотистій місцевості навколо озер, річок. Тому лептоспіроз називають природно-вогнищевим захворюванням.
  Свійські тварини можуть заразитися лептоспірозом від диких гризунів, а також при вживанні забруднених сечею гризунів води та кормів.
  Важливим є той факт, що захворювання у тварин перебігає без клінічних ознак та в дуже легкій формі, тому тварини не гинуть, але залишаються носіями інфекції. У великої рогатої худоби та свиней досить часто єдиним проявом інфекції є аборти та зниження продуктивності.
  Профілактика лептоспірозу включає боротьбу з гризунами на тваринницьких фермах, вакцинацію сприйнятливих тварин, роботу в захисному одязі.
  Зважаючи на природну вогнищевість захворювання людям важливо дбати про власну безпеку – не купатися в непроточних водоймах і не вживати з них сиру воду. У випадку перших ознак захворювання негайно звертатись по медичну допомогу, зазначивши про перебування на природі.

Світлана Сергієнко, головний спеціаліст
  Миргородського міськрайонного управління ГУ
  Держпродспоживслужби в Полтавській області

ОГОЛОШЕННЯ
     
Єгері проводитимуть добування лисиці червоної

З 21 листопада по 31 грудня 2024 року на території громади єгерською службою буде проводитися добування лисиці червоної

     
     
Оголошення

про проведення конкурсу на визначення орендаря земельних ділянок, сформованих за рахунок невитребуваних земельних часток (паїв), загальною площею 56.2112 га

 

     
     
Вакансії

Актуальний список вакансій

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]