Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Що втрачає людина, працюючи нелегально?
2017-03-29

Сьогодні, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, існує дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, тому незайняті громадяни погоджуються на будь-яке місце праці. Суттєвою проблемою, яка зараз існує, є проблема тіньової економіки. Це, зокрема, стосується питання виплати роботодавцями працівникам заробітної плати „в конвертах" - тобто нелегальне використання роботодавцями праці найманих працівників.

Робота без документального оформлення трудових відносин з роботодавцем – одна з характерних прикмет нашого часу. Хоча більшість роботодавців дотримуються трудового законодавства, чимало таких, які порушують його. Бажання не сплачувати податки та передбачені чинним законодавством страхові внески - саме це зумовлює наявність нелегальної зайнятості та виплату заробітної плати „в конверті".

Слід усвідомлювати, що нелегальна трудова діяльність - це повна соціальна незахищеність найманого працівника (відсутність трудового стажу, відпустки, пенсійного забезпечення, неможливість скористатися лікарняним під час хвороби). Лише у разі настання страхового випадку усвідомлюються втрачені можливості.

Для забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору  у відповідності до чинного законодавства.

Найманий працівник повинен зрозуміти: правильно укладений трудовий договір захищає його права у багатьох сферах – трудових, страхових, цивільних. Дотримання трудового законодавства дасть змогу уникнути непорозумінь з контролюючими органами.

З метою легалізації тіньової зайнятості населення в місті розпорядженням міського голови створено робочу групу по легалізації заробітної плати та зайнятості населення міста. Так, протягом поточного року робочою групою по легалізації заробітної плати та зайнятості населення в місті обстежено 5 суб’єктів господарської діяльності, виявлено 2 найманих працівників, які працювали без належного оформлення. По 2 суб’єктах господарської діяльності  направлено листи до Управління держпраці у Полтавській області для вжиття заходів у межах наданих повноважень.

            Звертаємось до керівників підприємств, установ, організацій та підприємців міста не допускати випадків виплати заробітної плати у «конвертах», а також виплати заробітної плати в розмірах нижче встановленого законодавством мінімального рівня.

          Начальник відділу праці

УСЗН Миргородської міської ради       

  Т. М. Овлах

ОГОЛОШЕННЯ
     
Перелік боржників до бюджету громади станом на 1 липня 2024 року!

За інформацією податкової служби, 5788 жителів громади станом на 1 липня 2024 року мають борг до бюджету громади, загальна сума якого складає близько 16,0 млн грн. 

Перевірити наявність боргу можна за посиланням.

     
     
Потреба у працівниках
Потреба у працівниках на 17 липня 2024 року
 
     
     
Затверджено технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок

Миргородська міська рада повідомляє, що рішенням п’ятдесят першої сесії Миргородської міської ради восьмого скликання від 12 липня 2024 року №196 "Про розгляд та затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок":

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]