Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Роз’яснення щодо відключень електроенергії
2024-07-17

Що таке відключення електроенергії і чому вони потрібні?

Ми всі знаємо, як важливо мати стабільне електропостачання, особливо в умовах сучасного життя. Однак, часом виникають ситуації, коли доводиться тимчасово обмежувати споживання електроенергії.

Це важливий крок для стабілізації енергетичної системи в умовах надзвичайних ситуацій, наприклад, під час масштабних ракетних обстрілів з боку російської федерації.

 

Хто приймає рішення про тимчасові обмеження споживання електроенергії?

Рішення про тимчасові обмеження споживання електроенергії приймає національна енергетична компанія Укренерго. Вона відповідає за управління енергосистемою України та здійснює контроль за її стабільністю і безпекою. У разі виникнення надзвичайних ситуацій, таких як масштабні ракетні обстріли або аварії на енергетичних об'єктах, Укренерго вводить тимчасові обмеження, щоб забезпечити рівномірний розподіл електроенергії і уникнути повного відключення.

 

Хто складає графіки відключень електроенергії?

Графіки відключень електроенергії складають регіональні енергетичні компанії, такі як Полтаваобленерго. Вони розробляють планові графіки відключень, враховуючи поточну ситуацію в енергосистемі, та надають їх для погодження до обласних адміністрацій. Графіки можуть бути різного типу, наприклад, погодинні або аварійні, і вони допомагають зменшити навантаження на мережу та забезпечити її стабільну роботу.

 

Хто затверджує графіки відключень електроенергії?

Графіки відключень електроенергії затверджують відповідні органи, зокрема обласні адміністрації, після їх подання регіональними енергетичними компаніями. Цей процес включає погодження з національною енергетичною компанією Укренерго, яка може внести корективи або надати додаткові рекомендації для забезпечення оптимальної роботи енергосистеми.

 

Що таке черга?

Споживачі кожної області, які не належать до переліку об’єктів критичної інфраструктури, поділені на 6 черг. Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават. Споживання в областях відрізняється за обсягами, оскільки залежить від рівня споживання критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують понад 80% обсягу свого споживання (їх відключати не можна, відповідно до постанови Кабінету Міністрів). 

 

Як споживання обмежується за чергами?

Скільки черг застосовувати у всіх регіонах одночасно – визначає Диспетчерський центр «Укренерго» для компенсації дефіциту енергії в системі. Дефіцит – це нестача електроенергії в системі, коли рівень споживання значно перевищує обсяг виробленої українськими станціями електроенергії та імпортованої з ЄС. Для того, щоб не відбулося масштабної аварійної ситуації, Диспетчерський центр “Укренерго” має урівняти (збалансувати) рівень споживання до рівня наявної енергії в системі. Знаючи обсяг дефіциту, “Укренерго” визначає кількість черг споживачів, які мають бути відключені обленерго в кожному регіоні одночасно.

Тривалість черги, яку чергу (групу споживачів) відключати саме зараз, коли переключити на іншу чергу – визначають обленерго у кожному регіоні.

 

Скільки годин не буде світла?

Умовно, коли обленерго застосовують одну чергу графіків відключень – це 4 години обмежень на добу, дві черги – 8 годин обмежень, три черги – 12 годин обмежень, чотири черги – більше 12 годин обмежень.

 

Які причини введення обмежень?

1. Захист критичної інфраструктури. Після ракетних обстрілів енергетичні об'єкти можуть бути серйозно пошкоджені. Тимчасове обмеження споживання електроенергії допомагає уникнути перевантаження уцілілих частин мережі та запобігти новим аваріям.

2. Підтримка стабільності енергосистеми. Зменшення споживання електроенергії дозволяє стабілізувати роботу енергосистеми у разі дефіциту генерації або пошкодження мережевих елементів.

3. Планові ремонтні роботи. Введення обмежень на споживання дає можливість енергетикам швидше виконувати аварійно-відновлювальні роботи та повертати нормальне електропостачання.

4. Безпека населення. Зниження споживання енергії під час обстрілів допомагає уникнути аварій, що можуть призвести до значних людських втрат та матеріальних збитків.

 

Які бувають графіки відключень?

Існує кілька типів графіків відключень електроенергії, які допомагають керувати навантаженням на електромережу і забезпечувати її стабільну роботу в різних ситуаціях.

1. Графік погодинного відключення (ГПВ). Це планове відключення електроенергії на певні години, щоб зменшити навантаження на енергосистему. Наприклад, коли багато людей одночасно користуються електроприладами, електроенергію можуть відключати на кілька годин у визначений час. Про це зазвичай попереджають заздалегідь.

2. Графік аварійних відключень (ГАВ). Це непланове відключення електроенергії, яке вводиться у випадку надзвичайної ситуації, наприклад, аварії або ракетного обстрілу. Відключення відбуваються без попередження, щоб уникнути подальших пошкоджень і забезпечити безпеку.

3. Спеціальний графік аварійних відключень (Спец. ГАВ). Це особливий вид аварійних відключень, який вводиться у критичних ситуаціях, коли звичайні графіки не можуть забезпечити стабільність енергосистеми. Такі відключення зазвичай триваліші або охоплюють більшу кількість споживачів.

 

Чому Миргородська міська рада не може впливати на відключення електроенергії?

Важливо розуміти, що Миргородська міська рада не має впливу на введення відключень, не вмикає і не вимикає електроенергію, і навіть не погоджує такі відключення. Усі питання щодо відключень вирішуються енергетичними компаніями та відповідними органами, які відповідають за електропостачання, самостійно.

 

Що робити під час відключень?

1. Будьте готові. Завжди мати при собі ліхтарик, заряджений павербанк та запас свічок.

2. Економте електроенергію. Вимикайте електроприлади, коли вони не потрібні, щоб допомогти зменшити навантаження на мережу.

 

Ми вдячні всім мешканцям за розуміння та підтримку у ці непрості часи. Разом ми зможемо подолати всі труднощі і забезпечити стабільну роботу нашої енергосистеми.

ОГОЛОШЕННЯ
     
Перелік боржників до бюджету громади станом на 1 липня 2024 року!

За інформацією податкової служби, 5788 жителів громади станом на 1 липня 2024 року мають борг до бюджету громади, загальна сума якого складає близько 16,0 млн грн. 

Перевірити наявність боргу можна за посиланням.

     
     
Потреба у працівниках
Потреба у працівниках на 17 липня 2024 року
 
     
     
Затверджено технічні документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок

Миргородська міська рада повідомляє, що рішенням п’ятдесят першої сесії Миргородської міської ради восьмого скликання від 12 липня 2024 року №196 "Про розгляд та затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок":

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]