Кабінетом Міністрів України внесено зміни від 04.12.2019 року № 994 до постанови КМУ 27.03.2019 року № 309 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю».
Куди необхідно звертатися та які документи подавати для отримання реабілітаційних послуг?
Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення за місцем проживання:
- заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:
- паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
- індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).
Днем звернення одного з батьків дитини чи її законного представника до управління вважається дата надходження заяви з документами.
Інформативно повідомляємо, що на сайті Міністерства соціальної політики України www.msp.gov.ua в розділі «Інвалідність» - «Реабілітація дітей з інвалідністю » розміщено перелік реабілітаційних установ, які можуть надавати реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю.
Яка вартість реабілітаційних заходів для дитини з інвалідністю?
Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається вибраною реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.
Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.
Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.
Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.
Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника. Під час здійснення реабілітаційних заходів амбулаторно у граничну вартість можуть включатися витрати на харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.
Реабілітаційні заходи в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.
За детальною інформацією звертатися за адресою: м. Миргород, вул. Гоголя, 92, каб.9, тел. ( 05355 )56131.
Сектор обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці та
громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської
катастрофи відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг
управління соціального захисту населення Миргородської міської ради