Як краще розвивати велоінфраструктуру в Миргородській міській територіальній громаді? Про це сьогодні говорили у міській раді велоактивісти та велотренери під час презентації Програми розвитку велоруху на Миргородську громаду. Програму, яка охоплює і сільські території, що приєдналися до міста, розробляли спільно із експертами U-Cycle - громадською організацією, яка просуває велосипед як безпечний зручний транспорт.
Передумовою для розробки Програми розвитку велоруху до 2027 року стало те, що Миргород у 2015 році визнали найвелосипеднішим містом в Україні згідно з підрахунками велосипедистів у 12-ти українських містах. На підставі цього дослідження у Миргороді затвердили Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури. Це один із стратегічних документів місцевого рівня, що декларує прихильність громади до розвитку велосипедного транспорту та окреслює загальні напрями роботи у цій сфері, розповіла начальник відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту. Під час засідання, яке транслювалося онлайн, обговорювали, як краще розвивати велоінфраструктуру на території всієї громади.
Загалом Програма розвитку велоруху буде представлена на розгляд сесії міської ради. Розробники програми сподіваються, що цей документ активізує і інші супутні напрямки для поліпшення інфраструктури всієї Миргородської громади.
Представниці ГО U-Cycle Катерина Шульга та Анастасія Макаренко подякували міським активістам за співпрацю та зазначили, що Миргород є гарним прикладом для інших громад у напрямку розвитку велоруху, а це - велика заслуга очільника міста та його команди.
Захід організовано в рамках ініціативи "Велопроектування як спосіб протидії пандемії", що реалізується Миргородською міською молодіжною громадською організацією "За нами майбутнє" у межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні "Посилене партнерство для сталого розвитку" та співфінансується Миргородською міською радою.
Презентація Програми розвитку велоруху на Миргородську громаду