Нещодавно в Києві відбувся Форум громадських ініціатив "Примирення в українському суспільстві: на шляху до широкого публічного діалогу". Форум був організований в рамках проекту Інституту з міжнародного співробітництва Асоціації народних університетів Німеччини (DVV International), Громадської організації Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція і розвиток» та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Громадські ініціативи представляли 11 регіонів України. І це не лише великі обласні центри, а й маленькі населені пункти. Всі вони звернулися до найбільш важких проблем українського суспільства. Кожен проект – це конкретні дії щодо подолання наслідків військових конфліктів у країні, налагодження діалогу між різними групами населення та владою, зокрема, між вимушеними переселенцями і місцевим населенням різних регіонів України. Ряд проектів були безпосередньо спрямовані на соціальну адаптацію та інтеграцію біженців з Донецької та Луганської областей та забезпечення їх соціальним і правовим захистом.
Форум тривав два дні. На пленарних засіданнях та під час роботи малих груп були представлені останні дані проектів, які стосувалися запобігання конфліктів, досвіду інших країн, зокрема Боснії і Герцеговини у питаннях профілактики, вирішення конфліктів і подолання наслідків військових дій. Обговорили також роль діалогу в українському суспільстві та важливість інноваційних освітніх програм для зниження напруженості. Йшлося також про ініціативи соціальних медіа та їх роль в профілактиці насильницьких конфліктів. Особливу увагу приділили викликам, що розколюють українське суспільство, а також позитивним тенденціям, які необхідно посилити.
Володимир Кір’ян,
директор центру соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді