За чотири роки програмою «Теплі кредити» скористалися 525 тисяч українських родин. Тільки за 2018 рік – майже 150 тисяч родин, яким було видано близько 23 тис. «теплих кредитів» на суму 1,1 млрд гривень. Про це на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
Урядовець розповів, що у 2018 році особливо високий попит на програму був саме серед ОСББ, нею скористались 1604 ОСББ на суму 463 млн грн. Ця сума більша за всі 3 попередні роки разом узяті. Регіони-лідери за кількістю виданих кредитів для ОСББ –Дніпропетровська (373), Запорізька (296), Рівненська (282). За результатами впровадження енергозберігаючих заходів (на прикладі ОСББ) зменшення оплати за житлово-комунальні послуги у платіжках становить у середньому 20-50% та навіть більше.
«Програма «Теплі кредити» швидко довела свою ефективність. У межах програми в енергоефективність вже інвестовано близько 7 млрд гривень. Економія енергоресурсів в еквіваленті газу складає близько 273 млн м³ щорічно. Є унікальні приклади, коли за підтримки держави через «теплі кредити» домогосподарства досягали вражаючих результатів в економії енергоресурсу та здешевлення платіжок. Але головним завданням є масштабна термомодернізація країни. Для цього у 2018 році ми створили Фонд енергоефективності, перші 15 ОСББ вже тестують його програми, стартував ринок енергоаудирів. Наразі сертифіковано вже 264 енергоаудитори», – заявив Геннадій Зубко.
Він зазначив, що на сьогодні діє 171 місцева програма додаткового відшкодування частини відсотків або суми за «теплими кредитами». Обсяг їх фінансування – 166 млн гривень.
«Завдяки місцевим програмам «теплих кредитів» населення та ОСББ мають можливість отримувати подвійну та навіть потрійну фінансову допомогу на енергоефективні заходи. Загалом у 2018 році місцевими програмами скористалося 40 тис. домогосподарств», – підкреслив Зубко.
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України