На виконання Указу Президента України від 02.04.2011 року №347/2011 „Про розвиток соціального діалогу в Україні” розпорядженням міського голови № 102р. від 27.07.2011р. створено міську тристоронню соціально-економічну раду та затверджено план заходів щодо розвитку соціального діалогу в місті. До складу ради входять представники органів місцевого самоврядування, роботодавців та профспілок.
Основними завданнями Ради є сприяння узгодженню позицій сторін соціального діалогу щодо шляхів подальшого розвитку соціально-економічних і трудових відносин, укладанню угод з питань регулювання таких відносин.
Впродовж 2018 року відбулося два засідання тристоронньої соціально- економічної ради. На порядку денному було розглянуто такі питання:
- про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках міста;
- про легалізацію зайнятості населення в місті;
- про стан укладання колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях міста;
- про дотримання норм трудового законодавства на підприємствах, установах, організаціях та фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності міста;
Одним з негативних факторів, який впливає на стан соціально- трудових відносин в місті є несвоєчасна виплата заробітної плати найманим працівникам. Станом на 01.05.2018 року на 4 підприємствах- боржниках заборгованість становила 2920,5 тис. грн. у порівнянні з 01.01.2018 року вона зменшилась на 82,2 тис. грн. або на 2,7%.
Проводиться також робота в місті по легалізації заробітної плати та зайнятості населення.
Станом на 01.05.2018 року робочою групою по легалізації заробітної плати та зайнятості населення міста проведено 4 рейди, спостережено 12 суб’єктів господарської діяльності. За результатами проведених спостережень направлено листа до Управління Держпраці у Полтавській області для вжиття заходів у межах наданих повноважень. Службами міста представники яких входять до складу робочої групи, постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями та населенням по питаннях легалізації, а саме: публікації в газетах, виступи на радіо, семінари, круглі столи, зустрічі у трудових колективах.
В березні 2018 р. проведено семінар – нараду для роботодавців, за участі представників Миргородської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, Управління соціального захисту населення, Управління Держпраці у Полтавській області, Миргородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України, Миргородського міськрайонного центру зайнятості.
За результатами проведеної роботи та згідно даних Миргородської ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області у добровільному порядку суб’єктами господарської діяльності легалізовано 102 робочих місця.
З метою координації діяльності, пов’язаної з колективно- договірним регулюванням соці
ально - економічних і трудових відносин сторони соціального діалогу сприяли укладанню колективних договорів на підприємствах, установах та організаціях міста. У колективних договорах є зобов’язання сторін щодо організації праці, оплати праці, тривалості робочого часу та відпочинку, охорони праці, надання соціальних пільг та гарантій найманим працівникам.
Через угоди та колективні договори регулюються питання розвитку виробництва, зайнятості, створення нових робочих місць, зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, соціального захисту працівників.
Головний спеціаліст відділу праці УСЗН
Миргородської міської ради В. Ф. Шабатура