10 жовтня ЦВК видала Постанову № 366, якою роз'яснила заповнення виборчого бюлетеня. Комісія розʼяснила порядок проставлення у такому бюлетені позначки “плюс” (+) або “галочки” (✓), або іншої, що засвідчує волевиявлення виборця. А також – правильність написання порядкового номера кандидата в депутати від місцевої організації політичної партії, яку виборець підтримав. Окрім того, у документі наведено приклади правильного та неправильного заповнення виборчого бюлетеня.
Якщо коротко, то бюлетень вважається недійсним лише в двох випадках: відсутня позначка за будь-яку партію та є дві і більше позначки за різні партії.
Тобто, якщо партія буде вибрана лише одна - як би далі бюлетень не заповняли (чи навіть на цьому завершили), він буде визнаний дійсним.
Причому позначка за партію може бути використана будь-яка: "+", "V", "Х", "0", чи навіть цифра - головне, щоб ця позначка була вказана в квадраті, який йде відразу після назви партії.
Але кандидат отримає підтримку лише у випадку, якщо буде зроблена позначка за підтримку партії, у списку якої він значиться і вказано його номер у квадратику з трафаретом. І підтриманий має бути також лише один кандидат.
Причому номер в трафареті може виглядати будь-як. Якщо кандидат йде під номером 9, то написано може бути і "09", і "9". Причому 9 може бути написано як по трафаретних лініях, так і просто 9. Головне, щоб можна було зрозуміти, що написано саме 9.
У всіх решта випадках, при дійсності бюлетеня, голос піде списку партії без підтримки кандидата. Це не є добре (бо відкриті списки задумувались саме для надання можливості підтримки конкретного кандидата), але голос для партії не пропаде.
Як правильно заповнювати виборчий бюлетень можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=55fl8T4dMmE