Цивільний захист Карта укриттів

Ти як? Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Поради з енергоефективності в побуті
2020-05-07

Зараз миргородці, як і решта українців, більшість часу проводять вдома. Через це споживання електроенергії та води змістилося з офісів, підприємств та магазинів у житловий сектор. Разом зі споживанням зростає вартість комунальних платежів, котрі сплачує кожна родина. Сьогодні поговоримо про те, як залишаючись вдома менше використовувати електроенергію та воду. Рекомендації підготувала команда проєкту MO.GE.DI.CO., який впроваджується у Миргороді Європейським Союзом спільно із Миргородською міською радою та Фундацією ПАУСІ. Цей проєкт націлений на енергозбереження при одночасному підвищенні комфорту у бюджетній і комунальній сферах і у приватному секторі. Саме завдяки ефективному використанню енергії можна значно зменшити суму в платіжці та при цьому не обмежувати себе у комфорті. Тож наші поради засновані на кращому європейському та українському досвіді.

1. Порівняйте споживання електроенергії та води у лютому, березні, квітні. Якщо є можливість – порівняйте з цим ж місяцями 2019 року. Порахуйте, на скільки споживання у березні та квітні збільшився порівняно з лютим та з попереднім роком. Це добра мотивація. Пам'ятайте, що покази лічильника можна передати постачальнику дистанційно: телефоном або онлайн через Особистий кабінет. Допоможіть повідомити дані людям літнього віку. Передавши інформацію постачальнику, ви сплатите за спожиту за місяць електроенергію, а не за середніми розрахунковими показаннями (котрі зазвичай вищі).

2. Розкажіть дітям, чому важливо контролювати енерговитрати та навчайте енергоощадливим звичкам, пограйте з ними в енергоменеджера. Відповідальні та уважні діти допомагають зекономити від 10 до 20% витрат на електроенергію.

3. Налаштуйте бойлер на комфортну температуру води.  Використання максимального нагріву – це зайві витрати та додаткове навантаження на прилад. Якщо користуєтесь ним щодня, не вимикайте із мережі, адже на підтримку температури витрачається менше енергії, ніж на нагрівання з нуля.  

4. В електрочайник наливайте та кип'ятіть стільки води, скільки зараз потрібно. Регулярно очищуйте його від накипу – це підвищить теплопровідність та зменшить споживання електроенергії.

5. Для приготування їжі обирайте посуд з кришкою. Так страва швидше приготується, а електроенергії або газу буде спожито менше.

6. Завантажуйте пральну та посудомийну машини на дозволений максимум та обирайте відповідний режим роботи. Невірна програма може на третину знизити ефективність використання техніки, а при неповному завантаженні використовується енергії та води стільки ж, скільки й при повному завантаженні.

7. Вимикайте за собою навіть енергоефективне освітлення, коли виходите з кімнати довше, ніж на п'ять хвилин. Удень старайтесь використовувати природнє освітлення, тим більше що воно корисніше для підтримки здоров’я та гарного настрою. Якщо під час карантину зайнялися прибиранням вдома – почніть з миття вікон. Це зменшить потребу у штучному освітленні на 5%.

8. Вимикайте з розетки прилади. У режимі сну або очікування прилади споживають 4-10% електроенергії від споживання під час роботи. Після 100% зарядки гаджетів від'єднуйте їх від електромережі, так як навіть з повним зарядом акумулятора вони продовжують споживати енергію з мережі.

Тож ми бачимо, що для зменшення енергоспоживання, витрат на нього та викидів СО2 достатньо контролювати свої енерговитрати та скорегувати побутові звички. Також варто дотримуватися комплексного підходу до енергоефективності.

ОГОЛОШЕННЯ
     
Оголошення

Потреба у працівниках на 20 січня 2025 року

 

     
     
Оголошення

До відома керівників, підприємств, установ і організацій!

     
     
Нагадуємо платникам про необхідність погашення податкового боргу

За інформацією податкової служби 5152 жителі громади станом на 1 січня 2025 року мають борг до бюджету громади, загальна сума якого складає 16,9 млн.грн. 

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста-партнери

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]