Результати та перспективи реформи децентралізації в Україні та Полтавській області презентували експерти Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування в Миргороді. 13 вересня у залі засідань Миргородської міської ради відбувся круглий стіл щодо перспектив децентралізації та приєднання територій до міст обласного значення.
У заході, який відкрив міський голова Сергій Соломаха, взяли також участь керівники сільських рад та селищних рад. Мова йшла про зміни в законодавстві, що регулюють питання приєднання територіальних громад до міст обласного значення та утворення ОТГ. З початку процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування в Україні створено більше 800 об'єднаних територіальних громад. За словами Тетяни Паутової, експерта з питань місцевих фінансів, для більш продуктивної роботи та підвищення рівня життя населення об'єдналися більше третини від загальної кількості сільських, селищних, міських рад. Результатом такого об'єднання, стверджує експерт, є суттєве зростання власних доходів місцевих бюджетів. За словами експертів, Миргородський район має гарний ресурсний потенціал, на основі якого можливе утворення спроможних, потужних ОТГ, а місто Миргород є спроможним адміністративним центром, здатним забезпечити якісними послугами в усіх сферах ті громади, які приєднаються. Інформаційну-консультативну кампанію щодо реалізації реформи децентралізації в Україні організовує та підтримує проект ULEAD з Європою. Регіональні експерти цього проекту акцентували на тому, що децентралізація дає можливість місцевим громадам свободу у плануванні власних витрат, адже все зароблене залишатиметься на місцях.
Після презентаційних матеріалів відбувся жвавий діалог. Секретар міської ради Наталія Гирка говорила про те, що міська влада готова до діалогу з громадами, котрі виявлять бажання приєднатися. Голови сільських та селищних рад, котрі в перспективі планують приєднання, ставили експертам чимало запитань. Насамперед, вони цікавилися галузей фінансів, освіти, функцій старост у разі створення ОТГ.