Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Педагогічні підходи в роботі з дітьми дошкільного віку з розладами аутичного спектра
2023-03-22

Дитина з розладами аутистичного спектра у звичайному дитячому садку не дивина. Утім, це вимагає від працівників ЗДО відповідальності, узгодженості дій та додаткової уваги. Коли така дитина за висновком ІРЦ потрапляє до дошкільного закладу, то це є стресом не лише для неї та її батьків, а й для самих фахівців.

Хто такі діти з аутизмом, що важливо знати педагогу в роботі з ними такі питання обговорювали 17 березня 2023 року учасники засідання професійної педагогічної спільноти асистентів вихователів, вихователів інклюзивних груп та спеціальних груп закладів дошкільної освіти за темою «Педагогічні підходи в роботі з дітьми з розладами аутичного спектра», спікерами якого були працівники Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю м. Миргород. Сіваченко В.М., директор ЦКРДІ, зазначила, що будь-яку дитину з аутизмом можна привчити до порядку, організованості, адаптувати в дитячому колективі та сприяти її послідовному розвитку. Але для цього процес введення такої дитини в освітній простір повинен бути продуманим і підготовленим. Головним орієнтиром до розбудови корекційно-розвиткового процесу є ідея Виготського Л.С. про те, що дитина з особливостями розвитку є передусім дитиною, а потім уже дитиною з тими чи іншими особливостями розвитку.

Вчитель-дефектолог, логопед Центру Маслова А.О. ознайомила присутніх із характеристиками розладу аутичного спектру, надала практичні рекомендації щодо роботи педагогів із дітьми з РАС на початковому етапі, зауважила, що першочерговим завданням дошкільного закладу та батьків є формування у дітей соціальних навичок для використання у повсякденному житті.

Фахівець із фізичної реабілітації Центру Федорцова А.В. розповіла про сенсорну інтеграцію та її значення для функціонування і розвитку дітей з аутизмом.

А Добряк В. О., практичний психолог Центру, наголосив на важливості використання карток візуальної підтримки у роботі з дітьми з РАС для формування комунікативних навичок засобами  АДК (альтернативної і додаткової комунікації).

Для ефективної взаємодії педагогів ЗДО з такими дітьми фахівці Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю надали корисні посилання та список спеціальної літератури для використання в роботі.

Дякуємо за неоціненний досвід та можливість спілкування з висококваліфікованими  спеціалістами з питань інтеграції дітей з ООП в освітній простір.

 

        Матеріали заходу можна переглянути за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/1uttU5IRxvqxLYGpbjDlKhnvsOoVwf4lS?usp=sharing

 

 

 

Любов Гречка, консультант

Комунальної установи «Центр професійного розвитку

 педагогічних працівників  Миргородської міської ради»

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 23 травня 2024 року

     
     
ДО ВІДОМУ ГРОМАДЯН!!!

Комунальне підприємство «Спецкомунтранс» повідомляє:

     
     
Оновлено переліки боржників до бюджету громади

За інформацією податкової служби, 5966 жителів громади станом на 1 травня 2024 року мають борг до бюджету громади на загальну суму 17,6 млн. грн. 

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]