Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Педагогічні читання. Художниця Марія Башкирцева
2015-11-25

«Парижанка  з-під Диканьки» - під такою назвою пройшли педагогічні читання для вчителів предметів художньо - естетичного циклу навчальних закладів м. Миргорода, приурочені річниці від дня народження нашої славної землячки, художниці Марії Башкирцевої (10 (23)11.1858р – 31.10.1884р).

Марії  Башкирцевій,  уродженці  диканського  села Гавронці,  доля відвела лише 26 неповних  років, але талановита дівчина встигла залишити яскравий слід в історії світової  культури.

Усе було незвичайним у цієї дівчини: краса, розум, талант, працездатність,  честолюбство й прагнення до слави. Займаючись із приватними учителями,  обдарована Марія глибоко вивчає літературу, історію, філософію, природничі науки, чудово співає,  грає на багатьох музичних  інструментах, працює з недитячою зосередженістю, прагне до самовдосконалення, дорожить кожною хвилиною життя. Одночасно займається мовами: крім російської та української, вільно володіє французькою, німецькою, англійською, італійською, грецькою, латинською,  читає в оригіналі Платона і Арістотеля. Чарівний голос Марії заслуговує  високої оцінки у професорів – вокалістів, які пророкували їй майбутнє співачки. Та найсильнішим і найреалізованішим її захопленням стали живопис і скульптура.  Семирічний курс приватної  Академії  живопису Рудольфа Жюльєна, куди вступає Марія після переїзду в Париж, талановита дівчина завершує за 4 роки.  ЇЇ картини, ще за навчання в Академії,  неодноразово були відзначені золотою медаллю.  Живописні полотна  М. Башкирцевої  отримали високу оцінку  у французьких митців та визнання у всьому світі.  Але однією  з найбільших цінностей, яку  залишила  Марія,  став  «Щоденник», який дівчина писала з 13 років до самої смерті. Писала дуже відверто, писала, знаючи, що потім його читатимуть. Зі сторінок цього щоденника  з нами говорить жінка – художниця, яка прагнула щастя, свободи та творчості, мала для цього всі можливості, але …не мала часу.            

Під час педагогічних читань виступаючі прагнули донести до слухачів яскраві сторінки її короткого життя, розкрити глибину і різнобічність  талантів, душевних поривань юної дівчини,  одержимої мистецтвом. 

Учитель музики Дрімайло Н.М. (ЗОШ №1) ознайомила присутніх із біографією Марії Башкирцевої, цікавими фактами життя, становленням її як особистості.  «Українська парижанка Марія Башкирцева та її живопис на тлі європейського мистецтва другої половини ХІХ століття. Доля спадщини М. Башкирцевої» -  тема виступу вчителя образотворчого мистецтва Святаш О.Г (СШ №5).  Вчитель художньої культури Глушко Л.В. (ЗОШ №7) та вчитель музики Магденко Л.М. (ЗОШ №3) розповіли про «Щоденник» Марії Башкирцевої, який став видатною сторінкою у світовій літературі.

В Україні  ім’я  Марії Башкирцевої недостатньо відоме.  Педагогічні читання  сприятимуть популяризації серед учнівської молоді мистецької творчості Марії  Башкирцевої. Нам є ким і чим пишатися! І цьому приклад – Марія Костянтинівна Башкирцева – унікальна художниця і літератор в історії світового мистецтва.  

Силко В.П., методист методичного кабінету відділу освіти Миргородської міської ради

ОГОЛОШЕННЯ
     
“Гаряча” телефонна лінія

2  жовтня 2023 року з 16 до 17 години буде проведено особистий прийом громадян в режимі  “гарячої” телефонної лінії секретарем міської ради Гуржієм Олександром Васильовичем. Охочих просимо звертатися за телефоном 5-25-01.

     
     

27 вересня  Миргород відвідали представники проєкту «Впливові» (ГО “Українська академія лідерства”) для підписання Меморандуму про співпрацю з Миргородською міською територіальною громадою та організації першої зустрічі з активною молоддю.

     
     
Графік проведення "гарячих" телефонних ліній на жовтень 2023 року

Графік проведення "гарячих" телефонних ліній за участю міського голови, першого заступника міського голови, секретаря міської ради, заступника міського голови та керуючої справами виконавчого комітету на жовтень 2023 року

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net