Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Педагогічні читання. Художниця Марія Башкирцева
2015-11-25

«Парижанка  з-під Диканьки» - під такою назвою пройшли педагогічні читання для вчителів предметів художньо - естетичного циклу навчальних закладів м. Миргорода, приурочені річниці від дня народження нашої славної землячки, художниці Марії Башкирцевої (10 (23)11.1858р – 31.10.1884р).

Марії  Башкирцевій,  уродженці  диканського  села Гавронці,  доля відвела лише 26 неповних  років, але талановита дівчина встигла залишити яскравий слід в історії світової  культури.

Усе було незвичайним у цієї дівчини: краса, розум, талант, працездатність,  честолюбство й прагнення до слави. Займаючись із приватними учителями,  обдарована Марія глибоко вивчає літературу, історію, філософію, природничі науки, чудово співає,  грає на багатьох музичних  інструментах, працює з недитячою зосередженістю, прагне до самовдосконалення, дорожить кожною хвилиною життя. Одночасно займається мовами: крім російської та української, вільно володіє французькою, німецькою, англійською, італійською, грецькою, латинською,  читає в оригіналі Платона і Арістотеля. Чарівний голос Марії заслуговує  високої оцінки у професорів – вокалістів, які пророкували їй майбутнє співачки. Та найсильнішим і найреалізованішим її захопленням стали живопис і скульптура.  Семирічний курс приватної  Академії  живопису Рудольфа Жюльєна, куди вступає Марія після переїзду в Париж, талановита дівчина завершує за 4 роки.  ЇЇ картини, ще за навчання в Академії,  неодноразово були відзначені золотою медаллю.  Живописні полотна  М. Башкирцевої  отримали високу оцінку  у французьких митців та визнання у всьому світі.  Але однією  з найбільших цінностей, яку  залишила  Марія,  став  «Щоденник», який дівчина писала з 13 років до самої смерті. Писала дуже відверто, писала, знаючи, що потім його читатимуть. Зі сторінок цього щоденника  з нами говорить жінка – художниця, яка прагнула щастя, свободи та творчості, мала для цього всі можливості, але …не мала часу.            

Під час педагогічних читань виступаючі прагнули донести до слухачів яскраві сторінки її короткого життя, розкрити глибину і різнобічність  талантів, душевних поривань юної дівчини,  одержимої мистецтвом. 

Учитель музики Дрімайло Н.М. (ЗОШ №1) ознайомила присутніх із біографією Марії Башкирцевої, цікавими фактами життя, становленням її як особистості.  «Українська парижанка Марія Башкирцева та її живопис на тлі європейського мистецтва другої половини ХІХ століття. Доля спадщини М. Башкирцевої» -  тема виступу вчителя образотворчого мистецтва Святаш О.Г (СШ №5).  Вчитель художньої культури Глушко Л.В. (ЗОШ №7) та вчитель музики Магденко Л.М. (ЗОШ №3) розповіли про «Щоденник» Марії Башкирцевої, який став видатною сторінкою у світовій літературі.

В Україні  ім’я  Марії Башкирцевої недостатньо відоме.  Педагогічні читання  сприятимуть популяризації серед учнівської молоді мистецької творчості Марії  Башкирцевої. Нам є ким і чим пишатися! І цьому приклад – Марія Костянтинівна Башкирцева – унікальна художниця і літератор в історії світового мистецтва.  

Силко В.П., методист методичного кабінету відділу освіти Миргородської міської ради

ОГОЛОШЕННЯ
     
Відбудеться засідання постійної комісії питань бюджету

05 березня 2024 року о 14.00  в залі засідань міської ради відбудеться засідання постійної комісії Миргородської міської ради питань бюджету, економіко-інвестиційного планування, підприємництва, промисловості та розвитку сільських територій.

     
     
Засідання постійної комісії з питань житлово-комунального господарства

05 березня 2024 року о 9.00  в залі засідань міської ради відбудеться засідання постійної комісії Миргородської міської ради з  питань житлово-комунального господарства, просторового планування, містобудування та комунальних ресурсів.

     
     
Відбудеться засідання постійної комісії з питань земельних ресурсів

06 березня 2024  року о 9.00  в залі засідань міської ради відбудеться засідання постійної  комісії Миргородської міської ради 8 скликання  з питань земельних ресурсів, охорони довкілля

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]