Всього існує сім класів енергоефективності від А до G. Кожен з них характеризується своїм рівнем енергоспоживання. Найменший рівень енергоспоживання має техніка класу А. Як правило він повинен бути менше половини нормативного енергоспоживання для даного виду техніки або обладнання. Техніка класу С має енергоспоживання на рівні нормативного. Інші класи (D, E, F і G) мають енергоспоживання в зростаючій мірі вище нормативного.
Приблизно такий же принцип закладений у визначенні класу енергоефективності будівель. Ті ж сім класів енергоефективності від А до G, але є цілий ряд відмінностей в їх визначенні. Вони пов'язані з призначенням будівель (житлові будинки, громадські будівлі за напрямками - навчальні, спортивні, торговельні, лікувальні тощо), поверховістю будівель, розташуванням по кліматичних зонах (Україна має дві кліматичних зони).
Клас енергоефективності будівлі визначається на підставі зіставлення отриманих значень енергоспоживання з нормативними значеннями максимальних теплових витрат житлових і цивільних будівель, які наведені в ДБН В.2.6-31.2006 "Теплова ізоляція будівель".
Природоохоронна громадська організація «Екоклуб» провела паспортизацію бюджетних будівель м. Миргорода на основі даних споживання 2014 року. Із паспортами енергоефективності бюджетних будівель ви можете ознайомитись за посиланням.