9-10 жовтня у Латвійському місті Цесіс проходив обмін досвідом учасників Угоди мерів в рамках програми транскордонного співробітництва за ініціативою "Глобальна угода мерів по клімату та енергії – міста зустрічаються з містами". Учасником заходу була і Миргородська громада як партнер програми Global Covenant of Mayors for Climate & Energy(GCoM) Cities-mee-Cities. Передовий досвід латвійського міста вивчав головний спеціаліст відділу стратегічного планування, інвестиційної політики та енергоменеджменту міської ради Денис Литвиненко.
Учасники візиту - партнери кластера програми Global Covenant of Mayors for Climate & Energy(GCoM) Cities-mee-Cities, до складу якої входить Торрес Ведраш (Португалія), Білгород-Дністровський та Миргород (Україна), Бєльці (Молдова), Гавар (Вірменія), знайомилися зі стратегіями, впровадженими для підвищення якості життя, енергоефективності та сталого розвитку Цесіса.
Це місто інвестувало значні кошти у відновлення інфраструктури, громадських та приватних будівель для скорочення викидів, а також у STEM-освіту та сталий дизайн для підвищення обізнаності про зміну клімату, створення нових функцій для місцевого населення.
Зокрема, учасникам обміну показали стійкі та самодостатні будівлі: такі як Spase Intelligent Center та центр соціальних послуг Perle, які отримали Гран-прі Latvian Architecture Awards 2022. Ці об'єкти є блискучими прикладами сталих та надихаючих рішень.