Німецькі, литовські та польські фахівці-урбаністи у Вінниці розповіли, як населені пункти зробити успішними. Протягом двох днів у місті тривала наукова конференція «Місто як діалог. Чотирьохмірне моделювання розвитку». Ініціатором виступило міністерство культури та Гете інститут в Україні.
«Ми зробили висновки, що коли лише підтримувати інфраструктуру і будувати дороги, це не додасть нового іміджу місту. Новий імідж можуть зробити лише молоді та активні люди, які займаються чимось креативним і культурним», - розповідає директор Гете Інституту в Україні Беата Кьолер.
Індустріальна економіка далеко позаду, кажуть організатори, нині епоха креативного розвитку. Молодь має зрозуміти, що престижно проживати може і в маленькому місті, це вже давно норма в Європі.
«Культура – це спосіб мислення, це – діалог, це – поведінка, це – відношення до міста. Ми повинні навчитись розуміти один одного, шукати ту ідею, яка допоможе малому місту вийти з депресивного стану», - говорить радник міністра культури України, голова Інституту культурної політики Ірина Френкель.
На конференції презентували пілотний культурний проект план «ЗЕТ», який зреалізовано у Жмеринці. Центр АРТ–депо став місцем відпочинку тамтешньої молоді. Подібне у занедбаному приміщенні котельні хочуть зробити і в Козятині, інвесторів вже шукають.
Ще молодіжні громадські організації демонструють, як можна лише ініціативою відбудувати, прикладом, парк відпочинку. Так було у місті Славута Хмельницької області.
На форумі також обговорили європейські практики з культурного розвитку міст. А ще фахівці напрацюють механізми співпраці з європейськими провінціями та поїдуть туди переймати досвід, - розповів заступник міського голови Костянтин Кірпосенко, який був делегатом на цьому Форумі.