Шахрайський прийом розрахований на осіб похилого віку, що мешкають усамітнено. Через поважний вік або фізичні вади вони неспроможні перевірити інформацію, а також документи осіб, які представляються соціальними працівниками.За стандартною «схемою» шахраї приходять додому та пропонують обміняти старі купюри на нові. У процесі обміну замість грошей віддають літній людині конверт з папірцями.
Для того, щоб звести шанси аферистів нанівець, поліція радить родичам та знайомим, у колі яких є літні люди, не полишати їх на самоті та повсякчас обговорювати з ними цю тему і нагадувати про правила поведінки.
Яких правил слід дотримуватися:
- якщо зустріли незнайомця на вулиці або він завітав додому, обов’язково вимагайте документ, який посвідчує особу або доводить, що вона є представником конкретної організації;
- не повідомляйте стороннім і малознайомим особам реквізити банківської картки, паролі, логіни та інші персональні дані;
- звертайте увагу на особливі прикмети невідомих, аби, за необхідності, надати цю інформацію поліції.
Якщо Ви або Ваші близькі опинилися в аналогічній ситуації, негайно поінформуйте поліцію за номером 102 або за телефонами «гарячої лінії» ГУ Національної поліції в Полтавській області (0532)517-757, 562-233, чи звернутися до найближчого територіального органу.
За матеріалами кримінальної поліції
ГУ НП в Полтавській області