Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Обережно – кліщі! Як не підхопити хворобу Лайма
2024-04-29

Нині ми рухаємось у піковий сезон активності кліщів, які є носіями особливо небезпечної хвороби - кліщового бореліозу (хвороба Лайма). Це захворювання може приводити до довгострокової непрацездатності, інвалідності і навіть до летальних випадків. В області відбувається тенденція до зростання цього захворювання і в останні роки хвороба Лайма реєструється практично у всіх територіальних громадах Полтавщини.

Наша область в Україні виявилася в лідерах по рівню захворюваності, яка зросла в минулому році на 35,42%. Випадки захворювання зареєстровані в 34 ОТГ з 60-ти. Найбільше у Полтавській ОТГ - 290, Лубенській - 50, Кременчуцькій - 2 1 , Диканській - 20, Решетилівській - 19, Щербанівській - 17, Горішньоплавнівській - 15, Опішнянській - 12 та від 6 доі в 26 ОТГ області.

За медичною допомогою з приводу нападу кліщів звернулося 922 особи, з них 358 дітей. Більшість нападів кліщів на людей відбулося у міських парках, скверах, у самих населених пунктах, на території сіл, дачах тощо.

Отже настав перший весняно-літній піковий сезон активності кліщів. Природа просипається разом з ними, бур'янами та антисанітарією. Тому має проводитись постійне активне прибирання різних територій. В кожному населеному пункті, власники підприємств, установ, організацій різних форм власності, в домогосподарствах має гарантуватися дотримання належного санітарного стану територій, зокрема упорядкування населених пунктів, оздоровлення лісів паркового типу, скверів, насаджень через їхнє прорідження, розчищення від сушняку, пнів, безплідної порослі молодих дерев і чагарників, ліквідацію сміттєзвалищ і підтоплень підвалів, регулярне викошування газонів та очищення від рослинності водойм, тобто дотримання принципів високої санітарної культури. Також рекомендовано використовувати акарициди в період активності кліщів, особливу увагу приділяти територіям оздоровчих закладів, рекреаційних зон, їхньому благоустрою, дачним селищам, садам, будівельним і промисловим майданчикам, і взагалі дотримання високого рівня санітарної культури в населених пунктах, недопущення забур’яненості та засміченості. Очищення ж водойм від рослин, що заросли, так як кліщі люблять вологу, тому їх чисельність найбільше біля річок, водоймищ, вздовж узлісь, стежок, що заросли травою. Тут завжди найбільш кліщів ніж у лісі.

Тож, кліщі нині несуть реальну загрозу підчепити особливо небезпечну хворобу Дайма, а статистичні прогнози з цього приводу на жаль невтішні. Тому будьмо пильними, обережними та згідно Закону "Про систему громадського здоров'я" посилюйте роз'яснювальну роботу серед населення

 

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування доволі мала, а в кінці третьої доби наближається до 100 %.

Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який нападає просто із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.

Марсельською гарячкою людина може заразитися через укуси інфікованого південного собачого кліща, через кон’юнктиву очей, слизову оболонку носа, а також втираючи в шкіру інфікованих кліщів при розчухуванні.

Рівень захворюваності на ці хвороби в Україні з кожним роком зростає, що пов’язано і з глобальними змінами на земній кулі, мутаціями кліщових видів, розвитком туризму, і, що найгірше, наслідки перенесених хвороб починають набувати хронічних форм.

Щорічно із укусами кліщів до закладів охорони здоров’я звертаються в середньому близько 20 тис. осіб.

Аби уникнути укусів кліщів фахівці радять дотримуватися таких правил:

1. Для прогулянок на природі покривати голову головним убором і одягати світлий однотонний одяг із довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – аби легше було помітити кліщів.

2. Кожні 2 години прогулянки оглядати себе і своїх супутників, особливо дітей, аби виявити кліщів. Особливо ретельно обстежити слід ділянки тіла, покриті волоссям.

3. Місце для привалів на природі очищати від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

4. Повернувшись додому, одразу змінити та ретельно оглянути одяг, випрати та випрасувати його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу. Перевірити також речі, які принесли з прогулянки (підстилки, сумки тощо).

5. Використовувати для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби, найчастіше це – аерозолі, які відлякують кліщів.

Якщо Ви виявили кліща на шкірі, слід:

1. Негайно звернутися до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видалити його самостійно: можна змастити кліща олією, повільно витягнути разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

2. Після видалення кліща змастити ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.

3. Після видалення ретельно вимити руки з милом, а кліща спалити.

4. Протягом двох тижнів щоденно замірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – звернутися до лікаря.

 

Сектор цивільного захисту

ОГОЛОШЕННЯ
     
До уваги жителів Шахворостівки та Трудолюба!

14 травня відбудеться виїзний прийом громадян

     
     
Засідання бюджетної комісії

15 травня 2024 року о 09.30  в залі засідань міської ради відбудеться засідання постійної комісії Миргородської міської ради питань бюджету, економіко-інвестиційного планування, підприємництва, промисловості та розвитку сільських територій.

     
     
Засідання депутатської комісії із соціальних питань

14 травня 2024 року о 15.00 у залі засідань міської ради відбудеться засідання постійної комісії Миргородської міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров'я, материнства і дитинства, оборони, цивільного захисту, правопорядку та протидії корупції

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]