За екстреними повідомленнями на Полтавщині зареєстрували нові випадки хвороби Лайма. Інфекцію переносять іксодові кліщі й заражають людину при укусі. Статистику за 7-13 квітня оприлюднили в Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб 14 квітня. Відомо про шість нових хворих, яким підтвердили діагноз – хвороба Лайма. Нині рівень захворюваності більший за середній багаторічний показник, фахівці спостерігають значне перевищення.
Збудника хвороби Лайма переносять іксодові кліщі. Сезон їхньої активності розпочинається навесні й триває майже до кінця осені. Востаннє за рік пікова активність припадає на вересень-жовтень. Кліщів можна зустріти як на природі, так і на міських газонах. Вони можуть залізти на тіло, коли людина відпочиває.
Що робити, якщо укусив кліщ?
Більшість випадків хвороби Лайма фіксують із травня до листопада. Люди інфікуються, гуляючи у лісах, парках, біля водойм через укус кліща. При цьому пригадати епізод укусу може третина хворих.
Після виявлення кліща його потрібно зняти, не пошкодивши. Якщо самостійно це зробити не вдається, краще звернутися до травмпункту. Звідти пацієнтів направлять на консультацію до інфекціоніста.
Потрібно також визначити кількість часу, який кліщ пробув на тілі. Якщо минула понад доба або кліщ був наповнений, лікар визначиться з потребою використати антибіотики для профілактики хвороби Лайма. Препарати призначають у перші 72 години після укусу.
Якщо по медичну допомогу не зверталися, потрібно спостерігати за місцем укусу та загальними проявами. Погіршення самопочуття чи поява круглої висипки є приводом проконсультуватися з лікарем.
Пам'ятайте, що видалити кліща найкраще зможе фахівець лікувального закладу – лікар-хірург. При відсутності такої можливості видалення провести самостійно. Після видалення місце присмоктування необхідно протерти спиртом або розчином йоду і обов'язково пройти медичне обстеження.