Новий Порядок призначення та виплати «пакунок малюка»
2025-02-11
Новий Порядок призначення та виплати грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2025 №114 набрав чинності 05 лютого 2025 року. Цей Порядок визначає механізм призначення та виплати грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» батькам, у яких народилася дитина, а в разі їх відсутності — патронатним вихователям, прийомним батькам, батькам-вихователям, усиновлювачам, опікунам новонародженої дитини на поточний рахунок із спеціальним режимом використання, відкритий у банку, який долучився до забезпечення монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
Грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну народжену дитину для придбання дитячих товарів:
• засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок;
• дитячого одягу та взуття;
• дитячого харчування;
• дитячого посуду;
• дитячих іграшок;
• текстилю для дітей, зокрема рушників, ковдр;
• дитячих ходунків, дитячих колясок, автолюльок, дитячих ванночок для купання.
Розмір грошової компенсації становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого законом на дату народження дитини (7689 грн). Цю суму виплачують у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача в уповноваженому банку, перелік яких Державна служба у справах дітей оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті. Саме у цьому банку потрібно відкрити рахунок. До укладeння договорів про взаємодію між Державною службою у справах дітей та банками відповідно до Порядку призначення та виплата грошової компенсації здійснюється згідно з договором про взаємодію між Державною службою у справах дітей та АТ КБ «ПриватБанк».
Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.
Для призначення грошової компенсації отримувач надсилає або подає у паперовій формі заяву за формою згідно з додатком до Порядку.
До заяви отримувач додає:
відомості щодо серії та номера свідоцтва про народження дитини (за технічної можливості електронної інформаційної взаємодії засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів) або його копію. У разі народження дитини за кордоном і відсутності свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану України, - копію свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, разом із його перекладом українською мовою. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально; копію посвідки на постійне (тимчасове) проживання або посвідчення біженця, або довідки про звернення за захистом в Україні (для іноземця та особи без громадянства), або посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; копію документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (картки платника податків, крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, які внесено до паспорта громадянина України або свідоцтва про народження; копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною); копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або до прийомної сім’ї (для сім’ї патронатного вихователя, дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї).
Цим Порядком призначення та виплати грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» держава створює належні умови із наданням підтримки сім’ям у реалізації прагнення народити і виховати бажану для них кількість дітей.