Сучасні виклики, що постають перед громадами України, вимагають ефективного реагування на кризові ситуації. Врахування гендерних аспектів покращує якість допомоги та сприяє більшій рівності і доступності підтримки для всіх верств населення. 18 листопада у Миргороді відбулася діалогова зустріч, на якій йшлося про гендерні аспекти в наданні гуманітарної допомоги. На діалоговому майданчику представники громадських організацій, місцевої влади та волонтери обговорили потреби, які необхідно враховувати під час розробки та реалізації програм гуманітарної підтримки. Учасники заходу також поділилися реальними прикладами успішного впровадження гендерно чутливих підходів і наголосили на можливості масштабування цих ініціатив.
"Якщо на початку війни гуманітарна допомога видавалася всім, то зараз, мабуть, уже треба переходити до аналізу у розрізі певних потреб, зокрема, тільки в жінок і тільки у чоловіків. Тому дуже цікаво брати участь у цьому заході", - поділилася враженнями заступниця міського голови, начальниця управління економічного розвитку та інвестицій Наталія Молочко.
Цей захід став частиною масштабної ініціативи, яка охоплює кілька громад Полтавської області. Такі ж зустрічі заплановані в різних громадах області, а їх результати презентують на великому форумі, який відбудеться у Полтаві на початку грудня. Захід стане не лише майданчиком для обміну досвідом, але й можливістю для представників громадськості долучитися до робочої групи та офіційно закріпити своє партнерство через підписання меморандуму про співпрацю.
Захід організували за активної участі співголів регіональної робочої групи «Гендерні аспекти у гуманітарній діяльності» (GiHA) у Полтавській області за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та фінансової підтримки Уряду Австрії.