В області станом на 12.12.2016 р. (за 49 тиждень) має місце епідемічний підйом захворюваності на гострі респіраторні інфекції та грип (інтенсивність епідемічного процесу – висока). Продовжує збільшуватись темп росту захворюваності (темп зростання – високий), епідемічним підйомом охоплена переважна більшість міст та районів. Виявлена циркуляція вірусу грипу А(Н3N2).За тиждень захворіло понад 15 тисяч осіб (на 46,5% більше попереднього тижня), з них більше 9 тисяч (61% захворілих), становлять діти. Випадків смерті від грипу та ГРІ не зареєстровано. У зв’язку з високим рівнем захворюваності припинено заняття в 74 школах області.
Чи відрізняються ознаки захворювання на грип від ГРВІ?
Симптоми грипу неспецифічні. Вірус грипу належить до групи гострих респіраторних інфекцій та має схожі симптоми з рештою ГРВІ. Однак для грипу характерний більш гострий початок: лихоманка до 39-40°С, виражена інтоксикація – біль у м'язах, суглобах, «ломота» в тілі. Якщо ж вас турбує легке нездужання, закладеність носа, підвищення температури тіла до 38°С, найімовірніше, це ГРВІ. Діагноз «грип» за клінічними ознаками ставить тільки лікар.
Коли варто звертатися до лікаря?
До лікаря слід звертатися при перших же симптомах. При легкому перебігу хвороби люди прагнуть обійтися «своїми силами». Але є ряд симптомів, при яких до лікаря потрібно звертатися негайно.
За яких симптомів потрібно негайно викликати лікаря?
- Запекла лихоманка до 40°С і вище.
- Неефективність жарознижуючих засобів.
- Порушення свідомості (марення, втрата свідомості).
- Судоми.
- Нудота, блювання, запаморочення.
- Зниження артеріального тиску.
- Задуха, біль при вдиху.
- Виражена блідість шкірних покривів.
- Поява висипань на тілі.
- Погіршення стану після поліпшення.
Яким групам населення слід бути особливо обачнішими?
- діти до 5 років (особливо – діти до 2 років);
- вагітні жінки;
- люди віком від 65 років;
- люди з надмірною вагою;
- хворі на цукровий діабет;
- хворі на хронічні захворювання;
- медичні працівники;
- вчителі й вихователі;
- продавці;
- водії громадського транспорту;
- усі, хто працює в багатолюдних місцях.
У разі появи небезпечних симптомів усім, а особливо представникам груп ризику, потрібно обов’язково звернутися до лікувального закладу, пройти обстеження та при необхідності отримати лікування протягом перших двох діб з часу появи симптомів. Вагітні жінки повинні викликати свого лікуючого лікаря або сімейного лікаря за телефоном.
Щоб не сталося, не панікуйте! Виконуючи всі рекомендації і дотримуючись порад лікарів, ви зможете вберегти себе і своїх близьких від небажаних наслідків ГРВІ та грипу.