Щороку в нашій області на грип хворіють майже 350 тисяч осіб. Найвищі показники захворюваності на ГРВ з року в рік спостерігаються у Комсомольську та Гребінківському районі, Полтаві, Полтавському, Чутівському та Диканському районах. Причому найбільше хворіють саме діти — 64% усіх хворих. Тому за словами медиків, важливим є вчасне реагування на ті проблеми, які виникають: робота із групою ризику – вагітними; своєчасна госпіталізація, робота із пацієнтами, які мають тяжкі ускладнення під час перебігу захворювання.
За словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака, на сьогодні створений штаб, ми постійно ведемо моніторинг росту захворюваності. Відпрацьовані шляхи, щодо госпіталізації пацієнтів у реанімаційні відділення, де створене боксоване відділення, — прокоментував Віктор Лисак. — Такі відділення створені у Полтавській, Кременчуцькій та Лубенській міських лікарнях, Миргородській центральній районній лікарні. Головний лікар також наголошує на необхідності створення незнижуваних запасів лікарських засобів. Такий запас ліків має бути не лише у центральних районних лікарнях, а і в амбулаторіях, і у фельдшерсько-акушерських пунктах.
Віктор Лисак зауважив, що в області вже почали робити щеплення проти грипу.
Для щеплення лікарів мобільних оперативних медичних бригад, які будуть надавати лікувальну і консультативну допомогу, придбано 973 дози вакцини. В достатній кількості зараз є вакцина «Ваксигрип». Вартість вакцини на сьогодні складає 112 гривень (дешевше, ніж торік). Проте вартість лікування важких перебігів цієї недуги, а тим більше ускладнень після неї, може вилитися у сотні, а то й тисячі гривень. Тому він закликав мешканців області убезпечитися від грипу і зробити щеплення. Вакцину можна придбати у аптечній мережі у вільному доступі. Для підприємств вакцина постачається під замовлення.