Якщо у столиці подачу тепла ще налагоджують, то в нашому місті обігрівати бюджетні та соціальні будівлі почали з 10 жовтня, а житловий фонд - з 12. За словами першого заступника міського голови Сергія Швайки, на момент пуску тепла не обійшлося без аварійних ситуацій. Це відбулося в основному через самовільне втручання у роботу будинкових мереж. Виникали проблеми і через "повітряні пробки" в трубах. Після налагодження теплової системи, станом на 21 жовтня, всі будинки, окрім гуртожитку на вул. Ігнатенка, 6, - обігріваються.
Жителі цієї багатоповерхівки можуть зимувати у холодних кімнатах. Підприємство, яке раніше надавало послуги з теплопостачання, навесні розірвало з мешканцями договір. До осені власники квартир не змогли визначитися і формою управління будинком.
Оптимальним варіантом вирішення цієї проблеми було б будівництво тепло генераторної за умови співфінансування та участі в міжнародному проекті, - зазначає Сергій Швайка. Одначе люди протягом року так і не змогли домовитися, як будуть зимувати. Будь-які пропозиції у вирішенні цього питання власники житла ігнорували і не йдуть на компроміс та не погоджуються на дольову участь у капремонті. Перемовини з ініціативною групою та з власниками кімнат – безрезультатні. Люди чекають, що їм все зроблять за бюджетні кошти.
Сергій Швайка на черговій зустрічі з власниками кімнат наголосив: всі миргородці - в рівних умовах. За відповідною програмою мешканці отримують фінансову допомогу на ремонти житлового фонду у співвідношенні 75 на 25 відсотків. Більшу частину грошей дає бюджет. Ті, хто створив ОСББ, змогли зменшити витрати до 5%. Проте ці два варіанти пожильці будинку по вул. Ігнатенка, 6, - не сприйняли.
Питання теплопостачання будинку, де мешкає 120 пожильців, залишається відкритим. Його планують внести на розгляд чергової сесії міської ради.