18 травня на 37-й сесії міської ради ухвалили Стратегію сталого розвитку Миргородського субрегіону на період до 2028 року та План її реалізації на період 2018-2020 роки. Це перспективний документ, за яким розбудовуватимуть миргородський край та вирішуватимуть спільні проблеми міської і сільської громад, які в перспективі стануть Миргородською об'єднаною громадою.
Коментуючи прийняте рішення міський голова Сергій Соломаха зазначив, що розробка Стратегії сталого розвитку Миргородського субрегіону - вимога часу, оскільки попередній завершився в 2017 році. Стратегію сталого розвитку Миргородського субрегіону до 2028 року написано за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст», що впроваджує Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади у співпраці з представниками управлінь, відділів міськвиконкому, депутатів Миргородської міської ради, суміжних територіальних громад, керівників підприємств і установ, підприємців, представників громадських асоціацій, незалежних експертів. Міський голова подякував розробникам документу та депутатам, які допомагали готувати Стратегію і підтримали це важливе рішення.
За словами начальника відділу економічного прогнозування і туризму Оксани Голуб, у рамках процесу розробки стратегії було підписано договір про співробітництво з 13 громадами сільських рад, території яких прилеглі до м. Миргорода (відповідно до п.331 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про співробітництво територіальних громад"). У Стратегії прописані основні напрямки розвитку, заходи та їх фінансування. Стратегічними напрями розвитку субрегіону визначено: розвиток бізнесу та зеленої економіки; розвиток лікувально-бальнеологічної та рекреаційно-туристичної сфери; формування екобезпечного соціально-культурного простору субрегіону; покращення системи управління та активізація громади субрегіону.
Основна мета Стратегії сталого розвитку Миргородського субрегіону полягає у вирішенні спільних проблем та реалізації спільних завдань щодо ефективного розвитку продуктивних сил громад, раціональному використанню ресурсного потенціалу, створенні комфортних умов життя населення, забезпеченні екологічної безпеки та вдосконаленні територіальної організації суспільства, що буде досягнуто через спільну реалізацію інтересів влади, громади та бізнесу.