Згідно з планом моніторингових досліджень по м. Миргород на 2019 рік, Миргородським МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» за період з 08.06.2019 р. по 14.06.2019 р. було досліджено:
- Питної води з міського водогону:
- на мікробіологічні показники 15 проб - без відхилень .
- на санітарно – хімічні показники 2 проби із них – 2 не відповідають ДСАНП іН 2.2.4 – 171 -10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по вмісту хлоридів та фторидів природнього походження.
- Води з поверхневих водойм в місцях водокористування (р. Хорол):
На мікробіологічні показники досліджено 4 проби води, а саме: міський пляж КП «Спецкомунтранс» - 1, зона відпочинку біля грензавода – 1, зона відпочинку біля парку «Слава» - 1, санаторій ім. Гоголя – 1. Індекс лактозо – позитивних кишкових паличок не перевищував встановлену норму, (не більше 5000 ЛКП), а саме:
- міський пляж КП «Спецкомунтранс» - 4400
- зона відпочинку біля парку «Слава» - 3900
- зона відпочинку біля грензавода – 2800
- сан. ім. Гоголя – 3600.
Досліджено 3 проби піску на мікробіологічні показники та наявність яєць гельмінтів – ( міський пляж КП «Спецкомунтранс»). Патогенної мікрофлори та яєць гельмінтів не виявлено.
- Питної води шахтних колодязів, яку споживають вагітні жінки:
- на вміст нітратів досліджено 2 проби, у яких визначено перевищенння вмісту даного інгредієнту у 3, 1 рази та у 5 разів, що не відповідає ДСАНП іН 2.2.4 – 171 -10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Вагітним жінкам, власникам шахтних колодязів, не рекомендовано викристовувати воду з підвищеним вмістом нітратів для питних потреб, так як вона несе шкоду здоров’ю майбутньої дитини. Рекомендовано вживати воду питну очищену. Або користуватися альтернативним джерелом водопостачання після проведення лабораторних досліджень на вміст нітратів.
4. Проведено інструментальних вимірювань:
- 15 вимірювань потужності експозиційної дози гамма-випромінювання на території м.Миргорода. Відхилень від гігієнічних нормативів не було - потужність експозиційної дози гамма-випромінювання місцевості становить від 11 до 14 мкР/год, що не перевищує нормативних значень.
Миргородський МВПЛД
ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України»