Цивільний захист Карта укриттів

Ти як? Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Місцеві вибори 2020: як голосуватимемо
2020-10-09

Місцеві вибори відбудуться 25 жовтня 2020 року. Експерти пояснюють, чим відрізняються вибори в селі від виборів у місті, що передбачає голосування за відкритими списками, який вигляд матимуть нові бюлетені та скільки їх буде на виборах, як правильно заповнювати їх.

Кого обиратимемо?

В Україні відбудуться чергові вибори до обласних рад. Натомість до районних рад відбудуться не чергові, а перші вибори. Це пояснюється тим, що старі райони ліквідували, а натомість створили нові. Також перші вибори пройдуть у 1 тис. 439 об’єднаних громадах (ОТГ).

Ми обиратимемо:

  • голову населеного пункту;
  • депутатів відповідної ради;
  • депутатів районної ради;
  • депутатів обласної ради.

Скільки буде бюлетенів та чим вони відрізняються від старих?

Виборець отримає кілька бюлетенів. Взагалі передбачено, що видаватимуть по чотири бюлетені для голосування за:

- голову (села, селища чи міста);

- депутата міської ради (громади):

- депутата районної ради;

- депутата обласної ради.

Складність у тому, що ці 4 бюлетені різні на вигляд. Бюлетень для голосування за мера міста чи голову села буде звичним – треба буде зі списку прізвищ кандидатів обрати одного і поставити навпроти нього «галочку».

У маленьких населених пунктах із кількістю виборців до 10 тисяч так само поіменно голосуватимемо за депутатів до рад. Тобто бюлетені матимуть традиційний вигляд.

Для голосування за депутатів районних та обласних рад виборці отримають незвичні бюлетені. У лівій частині бюлетеня треба зі списку обрати партію і поставити навпроти неї «галочку», а в правій частині бюлетеня обрати кандидата від цієї партії та вписати його номер.

Тут можуть виникнути складнощі, адже номер кандидата слід вписати у «віконце» з трафаретом, який раніше був на конвертах чи листівках. Якщо ви обрали кандидата за номером 4, то у «віконце слід вписати «04», але не від руки, а згідно з трафаретом.

Передбачається, що така пропорційна система дасть можливість кандидату обійти своїх однопартійців у списку та збільшити його шанси потрапити до ради.

Такі ж складні бюлетені з трафаретним «віконечком» отримають для голосування за міську чи сільську раду виборці, які мешкають у населеному пункті з кількістю виборців 10 тис. і більше.

Чи можна буде поміняти зіпсований бюлетень?

Так. Виборець має право невідкладно звернутись із письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав йому бюлетень, з проханням видати йому інший в обмін на неправильно заповнений.

При цьому в списку виборців навпроти прізвища виборця робиться відповідна позначка, а бюлетень з помилкою невідкладно погашається, про що складається акт, щоб під час підрахунку голосів бюлетень був врахований як невикористаний.

Бюлетень можна поміняти тільки один раз. Докладно про процедуру заміни зіпсованого бюлетеня можна прочитати у Виборчому кодексі ст. 248, ч. 12.

Бюлетень не буде вважатися зіпсованим, якщо виборець проголосує тільки за партію і не поставить «трафаретний» номер за кандидата. У такому разі голос виборця піде на підтримку партії в цілому.

ОГОЛОШЕННЯ
     
Оголошення

Управління комунальних ресурсів інформує

     
     
Особистий прийом громадян

9 грудня 2024 року з 16.00 до 17.00 години у приміщенні Центру надання адміністративних послуг м.Миргорода ( вул. Гоголя, 171/1) керуюча справами виконавчого комітету Нікітченко Антоніна Борисівна проводитиме особистий прийом громадян. Попередній запис громадян  за телефоном (05355) 5-03-18.

     
     
Увага!

Розпочато прийом пропозицій до Програми комплексного відновлення території Миргородської міської територіальної громади

 

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]