Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Місцеві електронні петиції: підсумки року
2017-02-21

Міський голова Сергій Соломаха взяв участь у роботі круглого столу "Практика роботи місцевих електронних петицій: підсумки року застосування та шляхи вдосконалення". Захід було організовано Комітетом Верховної ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітетом з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. У контексті заходу обговорили практику застосування е-петицій в органах місцевого самоврядування, визначили практичні та правові перешкоди до ефективного застосування цього інструменту електронної демократії. Участь у засіданні взяли народні депутати, представники органів місцевого самоврядування і громадських об'єднань, експерти.

Круглий стіл проводиться в рамках програми "Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади", що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у співпраці з Державним агентством з питань електронного врядування. За наслідками детального аналізу та всебічного обговорення учасники круглого столу вирішили звернутися до Верховної Ради України із рекомендаціями:

1) у Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачити, що електронна петиція, яка набрала встановлену кількість підписів, розглядається на черговій сесії місцевої ради з дотриманням вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації". У Законі України "Про звернення громадян" збільшити термін для розгляду електронної петиції, яка набрала встановлену кількість підписів;

2) у Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачити, що електронна петиція, яка набрала встановлену кількість підписів, може розглядатися на черговому засіданні виконавчого комітету (у випадку, якщо питання належить до компетенції виконкому) з дотриманням вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації";

3) у Законі України "Про звернення громадян" передбачити, що вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються місцевою радою (окремим рішенням);

4) у Законі України "Про звернення громадян" передбачити можливість використання спеціальних веб-сайті для збору підписів на підтримку електронних петицій за рішенням відповідних органів.

Довідково

З моменту запровадження в Миргороді електронних петицій, громадянами було подано 21 петицію у 2015 році і стільки ж у 2016 році. У 2015 році більше 100 голосів набрали 3 петиції, а у 2016 році  - уже 6.

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 24 липня 2024 року

     
     
Увага! Додано нові напрямки грантової підтримки

Представництво «Естонської ради у справах біженців» в Україні продовжує реалізацію «Програми екстреної підтримки засобів до існування».

     
     
Змінено час засідання виконавчого комітету!

Чергове засідання виконавчого комітету відбудеться 24 липня 2024 року о 8:30.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]