У Києві відбувся медіа-день зі сталого місцевого розвитку для представників обласних та міських ЗМІ Київської, Чернігівської, Житомирської та Полтавської областей. Організатор заходу - спільний Проект Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ). Тематикою Медіа-дня стала співпраця міської влади та громад у реалізації спільних ініціатив для покращення умов життя людей на прикладі малих міст-учасників міжнародного проекту.
Учасників заходу привітали Міжнародний менеджер проекту Хендрік ван Зіл та Виконуючий обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе, наголосивши на важливості мобілізації громад у малих містах, децентралізації в Україні і ролі медіа у підвищенні обізнаності людей про самоорганізацію міських громад. Медіа-день Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» було присвячено процесу та результатам мобілізації громад у малих містах України.
Під час Медіа-дня були представлені останні досягнення та результати Компоненту з розвитку міст Проекту ЄС / ПРООН МРГ щодо надання допомоги громадам багатоквартирних будинків у створенні ОСББ, розвитку вже існуючих об’єднань, підготовці планів розвитку та отриманні грантів для реалізації власних мікро-проектів.
Реалізацію Компоненту міжнародного Проекту на Полтавщині представили Координатор Проекту ЄС/ПРООН МРГ в області Галина Бут та муніципальний координатор Проекту в Миргороді Тетяна Усик.
У рамках заходу був також проведений Медіа-тренінг щодо способів, підходів та важливості висвітлення в ЗМІ тематики місцевого розвитку та підвищення обізнаності населення через медіа щодо розвитку ОСББ.
Довідково: проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) працює в усіх областях України з 2008 року. Третя фаза Проекту ЄС ПРООН МРГ впроваджується протягом 2014-2017 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро). Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив у селах та містах України. Завдяки покращенню соціальної інфраструктури підвищився рівень життя 5.6 млн. людей у понад 2000 сіл. Було реалізовано понад 3,700 місцевих ініціатив. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям громадян, обласної/районної/місцевої влади, Проекту МРГ та приватних спонсорів.