Готуючи проект громадської ініціативи "Миргород - місто еко-торбин" журналістка Марина Усик знайшла цілу команду однодумців серед вчителів, громадських активістів та небайдужих жителів міста. Керівники гуртків Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді під керівництвом Лариси Хабоші не лише підтримали екологічний задум, а й запропонували виготовити речі для найменших миргородців. У ЦЕНТУМі організували майстер-клас з пошиву еко-рюкзаків.
Ідея виготовлення еко-рюкзаків з'явилася під час обговорення громадської ініціативи із впровадження еко-торбин у нашому місті. Таку пропозицію виготовлення саме дитячого варіанту висловили педагоги Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Вони розробили покроковий алгоритм створення еко-рюкзака. Необхідні матеріали для створення оригінального наплічника підготували заздалегідь. Добре знаючи для чого потрібен еко-рюкзак, вихованці гуртків ЦЕНТУМу подбали про відрізи тканин, шнур та фарбу для текстилю.
У результаті творчої колективної роботи створили 15 виробів. - Для нас це робота нова, але надзвичайно захоплююча, - говорить директор ЦЕНТУМ Лариса Хабоша, і додає: це практичні впевнені дитячі кроки до зменшення щоденного використання пластикових пакетів. Незабаром ці хенд-мейдові ексклюзивні рюкзачки забарвлять наше місто.
Таке саме зображення дерева та символічний напис любові до міста з'являться на еко-торбинах в рамках реалізації громадської ініціативи "Миргород - місто еко-торбин". Її мета як і дитячого майстер-класу - навчити миргородців користуватися багаторазовою бавовняною еко-торбою замість численної кількості пластикових пакетів, - розповіла Марина Усик.