Проблема легалізації праці залишається актуальною. Відповідно до Конституції України людина, її життя та здоров’я, честь та гідність, недоторканість визнаються найвищими соціальними цінностями. Кожна людина має право на працю, тобто можливість заробляти собі на життя роботою, яку вона вільно обирає.
Нині сектор ринку праці у приватних структурах досить широкий. Чимало роботодавців пропонують, на перший погляд привабливі умови, зокрема – високу заробітну плату. Зацікавленість працівника заробити побільше сьогодні, а роботодавця – заощадити на сплаті податків негативно позначається на майбутньому цього ж працівника. Мова йде про виплату заробітної плати на рівні, меншому за мінімальний та здійснення трудових відносин без належного оформлення – виплату грошей у «конвертах». Порушення трудового, пенсійного та податкового законодавства призводить до обмеження конституційних прав громадян.
Питання легалізації тіньової зайнятості населення міста знаходиться на постійному контролі у виконавчому комітеті Миргородської міської ради. Впродовж поточного року робочою групою по легілізації заробітної плати та зайнятості населення міста проведено 8 рейдів, спостережено 35 суб’єктів господарської діяльності, виявлено 10 найманих працівників, які працювали без оформлення трудових відносин. До управління Держпраці у Полтавській області направлено матеріали по 8 суб’єктах господарської діяльності для вжиття заходів у межах наданих повноважень. Впродовж 2018 року проведено 7 засідань робочої групи по легалізації заробітної плати та зайнятості міста, заслухано 13 керівників юридичних осіб та 4 фізичних осіб – суб’єктів господарської діяльності, прийняті відповідні рішення.
Звертаємось до керівників підприємств, установ, організацій та підприємців міста не допускати випадків виплати заробітної плати у «конвертах», а також виплати заробітної плати в розмірах нижче встановленого законодавством мінімального рівня.
Начальник відділу праці
УСЗН Миргородської міської ради
Т. М. Овлах