Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Легалізація трудових відносин
2020-08-13

Питання легалізації трудових відносин є актуальним питанням сьогодення. Тому що від офіційно нарахованої заробітної плати та відповідно від сплачених внесків залежить набуття страхового стажу.

Відповідно до п.1 ст.24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж- це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

            З 01.01.2020 року мінімальна заробітна плата становить 4723 грн., а отже мінімальний страховий внесок - 1039,06 грн. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі..

            Нажаль, сьогодні є випадки, коли роботодавець не сплачує внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників, причиною такого може бути і виплата заробітної плати «в конвертах» без сплати страхових внесків. А отже, періоди, за які не сплачені внески, не враховуються до страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

            Фізичні особи – підприємці в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах не є виключенням та повинні обчислювати та сплачувати єдиний соціальний внесок в розмірі не менше мінімального (4723,00грн. * 22% = 1039,06грн.).

            Як свідчить практика, дуже часто застраховані особи не знають про існуючі проблеми й довідуються про них тільки при виході не пенсію. Звертаємо Вашу увагу, що особи мають право на призначення пенсії за віком з 01.01.2020 по 31.12.2020 за наявності страхового стажу не менше 27 років.

            З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе, а саме, з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Пропонуємо заздалегідь з'ясувати фактичні суми доходу, які обліковуються в базах персоніфікованого обліку особисто. Цю можливість вам надасть офіційний WEB – портал Пенсійного фонду України  www.pfu.gov.ua

  • переглянути дані власної пенсійної справи без відвідування Пенсійного фонду в будь-який зручний час;
  • сформувати запити на попередню підготовку документів;
  • записатись на прийом до фахівців Фонду, не виходячи з дому;
  • отримати інформацію про стан розрахунків платників з Пенсійним фондом України (для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців).

Для реєстрації заяви на WEB – порталі необхідно особисто відвідати орган Пенсійного фонду України, маючи при собі паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків, або зайти на сайт з електронним підписом.

 

            З метою недопущення приховування зайнятості, детінізації заробітної плати та недопущення випадків виплати заробітної плати в "конвертах" звертаємо увагу, що роботодавці несуть персональну відповідальність за не зарахування страхового стажу та заробітної плати для призначення пенсій найманих працівників. Звертаємо увагу, що офіційна заробітна плата є гарантією отримання соціальних виплат, а в майбутньому - гідної пенсії. Тільки офіційно оформлений найманий працівник, який отримує заробітну плату не менше встановленого мінімального рівня, може відчувати себе соціально захищеним.

 

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 17 червня 2024 року

     
     
Особистий прийом громадян

17 червня 2024 року з 16.00  до 17.00  у приміщенні Центру надання адміністративних послуг м. Миргорода  (вул. Гоголя,171/1) заступник міського голови - начальник управління комунальних ресурсів Швайка Сергій Олексійович проводитиме особистий прийом громадян.  Попередній запис за телефоном  (05355) 5-25-09  або у  ЦНАП.

     
     
До уваги жителів села Хомутець

 Графік виїзного прийому громадян спеціалістами КП "Спецкомунтранс"

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]