За результами проведних моніторингових досліджень питної води та води з водойм місць загального користування в Миргороді, мікробіологічні показники не перевищують допустиму норму. У воді, яка стала зеленого кольору через масове розмноженням фітопланктону, спричиненого високою температурою повітря та повільною течією, відхилень від нормативів не виявлено, - повідомили в Миргородському МВПЛД ДУ "Полтавський ОЛЦ МОЗ України".
Згідно з моніторинговими дослідженнями факторів зовнішнього середовища, що впливають на стан здоров’я населення, Миргородським МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» за період з 22.06.2019 р. по 27.06 2019 р. було досліджено:
- Питної води з міського водогону:
• на мікробіологічні показники 12 проб – відповідають ДСАНП іН 2.2.4 – 171 -10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
• на санітарно – хімічні показники - 0.
- Води з поверхневих водойм в місцях водокористування (р. Хорол):
• На мікробіологічні показники досліджено 3 проби води, а саме: міський пляж КП «Спецкомунтранс» - 1, зона відпочинку біля грензавода – 1, зона відпочинку біля парку «Слава» - 1. Індекс лактозо – позитивних кишкових паличок не перевищував встановлен у норму(5000ЛКП) і складав 2800 – 3900 ЛКП.
3. Питної води шахтних колодязів, яку споживають вагітні жінки - звернень не було.
4. Проведено інструментальних вимірювань:
• 15 вимірювань потужністі експозиційної дози гамма-випромінювання на території м.Миргорода.
Відхилень від гігієнічних нормативів не було - потужність експозиційної дози гамма-випромінювання місцевості становить від 11 до 14 мкР/год, що не перевищує нормативних значень.
Завідувач Миргородського МВПЛД
ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» М.В.Олефір