Становлення української державності, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, її духовну культуру й визначають основні напрями виховної роботи з молоддю та модернізацію навчально-виховного процесу. А ідеалом виховання виступає різнобічно та гармонійно розвинена, національно свідома, високоосвічена, життєво компетентна особистість, здатна до саморозвитку та самовдосконалення.
У розрізі поняття національно-патріотичного виховання в школі й родині важливим є формування у дітей етнічної ідентифікації та національних загальнолюдських цінностей. Саме про це і йшла розмова під час «круглого столу», проведеного у рамках роботи міського громадського об’єднання «Трикутник», що діє при методичному кабінеті відділу освіти.
Голова «Молодіжного парламенту м. Миргород», президент учнівського самоврядування гімназії імені Т.Г. Шевченка Ігор Принципал поділився думками щодо учнівського розуміння патріотизму та націоналізму.
Як формується етнічна ідентифікація у дитини в процесі полікультурного виховання в умовах школи, розповіла заступник директора з виховної роботи ЗОШ №7 Василова Ірина Володимирівна.
Про форми використання у виховній діяльності народних обрядів та свят як джерела національних духовних цінностей учасники «круглого столу» дізнались із виступу класного керівника 6-А класу ЗОШ №9 імені Івана Андрійовича Зубковського Данилевської Валентини Василівни.
Досвідом роботи у питанні організації національно-патріотичного та полікультурного виховання дітей та учнівської молоді в позашкільному навчальному закладі поділилась директор Центру естетичного виховання Ночна Наталія Іванівна.
Основне виховання дитина отримує в родині. Саме від сім’ї, в першу чергу, залежить, якого громадянина отримає суспільство. Тож про формування національних (етнічних) загальнолюдських цінностей у дітей як невід’ємну частину родинного виховання розповіла голова міського громадського об’єднання «Трикутник» Ніна Миколаївна Дрімайло.
Психологічний аспект національного виховання пояснила Римма Олександрівна Білецька, методист методичного кабінету відділу освіти.
Питання, що були розглянуті на «круглому столі», дуже важливі, адже розбудувати щасливе майбутнє рідної держави зможуть тільки ті, що цінують, люблять свою країну, відчувають себе по духу справжніми українцями.
І.В. Шевченко, методист методичного кабінету відділу освіти