Починаючи з 1967-го року, 2 квітня уся всесвітня спільнота відзначає Міжнародний день дитячої книги. Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки. Свято вирішили відзначати саме 2 квітня, тому що в цей день народився автор улюблених дитячих казок – Ганс Крістіан Андерсен. У Дитячому відділенні Миргородської лікарні інтенсивного лікування за ініціативи Дитячо-юнацької бібліотеки було створено буккросинську поличку «Книга, що лікує», де усі охочі мають можливість долучитися до громадського руху, адже ціль існування книги в тому, щоб бути прочитаною, і чим більше разів – тим краще.
Поличка створена задля для того, щоб полегшити дітям час перебування у стаціонарі. Книги, як і люди, приходять в наше життя не випадково. Жодний технічний прогрес не зможе замінити живу книгу, яка буде не лише розвивати, але і надихати діточок на скоріше одужання. Маємо надію, що таку благодійну ініціативу буде продовжено й надалі, куточок в лікарні збагачуватися новими книгами.
Створення читацького куточка в лікувальному закладі дасть можливість дітям та їх батькам отримувати позитивні емоції під час лікування. Тепер буккросинг у нашому місті стане більш відомим рухом!
Буккросинг (від англ. book-crossing - книгообіг) – це міжнародний рух за «звільнення» книжок. Суть його полягає в тому, щоб «звільнити» книгу від власника і відпустити її в мандрівку, перетворюючи світ на відкриту бібліотеку. Буккросер, прочитавши книгу, залишає її у громадському місці (парку, кафе, транспорті, лікарні тощо), щоб хтось інший міг її прочитати. А той, до кого книжка потрапить, повторює процес. Так книги «звільняються» і не залежуються на полицях своїх власників.
Головний принцип процесу Буккросингу – «Бери, читай, принось, міняй та дай почитати іншим!».
Запрошуємо долучатися до вільного обміну книгами та бажаємо швидкого одужання та здоров’я нашим дітям!
Відділ культури Миргородської міської ради