Цивільний захист Карта укриттів

Ти як? Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Кібернасильство: знаємо та протидіємо
2024-11-28

Щоденно користуючись соціальними мережами чи вебресурсами кожен та кожна з нас піддаємось ризику зазнати негативного, подекуди насильницького впливу.

Про те, як попередити насильство в Інтернеті та убезпечити себе та дітей, розповідаємо в рамках інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”. Ініціатива реалізується в межах Міжнародної акції “16 днів проти насилля”.

Кілька важливих кроків та порад, які допоможуть зменшити ризик та не постраждати від кібернасильства:

1. Оберігайте персональну інформацію. Не діліться особистими даними, контролюйте налаштування конфіденційності та захисту, а також не відкривайте сумнівні посилання та файли від невідомих осіб.

2. Розпізнавайте кібернасильство. Будьте уважні до ознак агресії чи переслідування. Постійні негативні коментарі, повідомлення з погрозами, небажані контакти – це ознаки кібербулінгу чи кіберсталкінгу.

3. Виховуйте відповідальність у мережі. Спілкуйтеся в мережі ввічливо. Позитивний приклад онлайн-спілкування може допомогти створити здорове кіберсередовище та мотивувати інших робити те саме. Будьте підтримкою для тих, хто піддається кібернасильству. Важливо показати людині, яка постраждала від кібернасильства, що вона не самотня.

4. Повідомте про інцидент правоохоронні органи. Не варто замовчувати чи ігнорувати насильницький контент. У деяких випадках кібернасильство є правопорушенням, і правоохоронні органи мають відповідні засоби для розслідування та покарання винних.

Діти – найбільш вразлива до кібернасильсва група осіб. За результатами опитування, кожну десяту дитину віком 6-17 років в Україні просили надіслати свої інтимні фотографії в соціальних мережах. Батькам та педагогам варто завчасно провести роз’яснювальну роботу, щоб убезпечити їх користування Інтернетом. Відверті розмови про ризики “онлайн” можуть запобігти багатьом проблемам. Діти часто не усвідомлюють небезпеку віртуальних зв’язків, тому важливо контролювати їхню активність та пояснювати, що особиста інформація – це персональні дані і захист такої інформації передбачений законодавством. Важливо, щоб діти розуміли, що прийнятно публікувати в інтернеті, а що ні.

Також навчіть дитину правильно реагувати на образливі слова чи дії інших користувачів. Найкращий варіант – ігнорувати провокатора, не давати йому те, чого він прагне, а саме: бурхливу відповідь та емоції.

Якщо Ви чи Ваша дитина зазнали кібернасильства, зверніться по допомогу. Зробити це можна за будь-яким вказаним нижче каналом зв’язку:

Поліція за номером 102

Електронне звернення до кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua

Урядова «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547

«Гаряча лінія» з питань запобігання насильству: 116 123 або 800 500 335

Система надання безоплатної правничої допомоги: 0 800 213 103

Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 116-111 або 0800500225 (цілодобово, безкоштовно)

Більше читайте за посиланням: https://minjust.gov.ua/.../yak-poperediti-kibernasilstvo

#кібернасильство_знаємо_протидіємо #16днів_проти_насильства.

Кампанія проводиться за ініціативи Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерство юстиції України, спільно з Національна поліція України, КіберполіціяУкраїни, Координаційним центром з надання правничої допомоги за сприяння Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, в межах «16 днів проти насильства».

Довідково: 17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього ж дня стартує міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня включно.

ОГОЛОШЕННЯ
     
Гаряча телефонна лінія
16 грудня 2024 року з 16 до 17 години буде проведено особистий прийом  громадян в режимі "гарячої" телефонної лінії заступником міського голови - начальником 
управління комунальних ресурсів Швайкою Сергієм Олексійовичем. Охочих просимо звертатися за телефоном  5-25-01.
     
     
Вакансії

Актуальний список вакансій

     
     
Результати конкурсу суб’єктів оціночної діяльності

Управління комунальних ресурсів Миргородської міської ради повідомляє:

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]