Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Як вдома менше використовувати електроенергію та воду?
2020-05-14

Зараз миргородці, як і решта українців, готуються до поступового виходу з карантину. Вже менше часу проводять вдома, але споживання електроенергії та води у житловому секторі залишається вищим за звичайні показники у цей період року.  Сьогодні продовжимо розмову про те, як вдома менше використовувати електроенергію та воду. Рекомендації підготувала команда проєкту MO.GE.DI.CO., який впроваджується у Миргороді Європейським Союзом спільно із Миргородською міською радою та Фундацією ПАУСІ. Цей проєкт націлений на енергозбереження при одночасному підвищенні комфорту у бюджетній і комунальній сферах і у приватному секторі. Саме завдяки ефективному використанню енергії можна значно зменшити суму в платіжці та при цьому не обмежувати себе у комфорті. Тож наші поради засновані на кращому європейському та українському досвіді.

1. Порахуйте за допомогою онлайн-калькулятора, скільки ви витратите коштів за рік при нинішньому споживанні, скільки б ви зекономили, якби споживали енергію так, як до карантину. Порахуйте економію коштів через 1, 5 та 10 років за умови розумного споживання. Наприклад, при використанні двозонного лічильника, що дозволяє сплачувати удвічі менше за електроенергію, спожиту з 23:00 до 07:00.

2. Двозонний лічильник вночі економить кошти на роботі холодильника, бойлера, обігрівача, кондиціонера, зарядці акумуляторів та інших електроприладів. Близько 30% електроенергії у житловому секторі споживається вночі і на цьому можна значно зекономити завдяки «нічному» тарифу.

3. LED-лампи (світлодіодні) споживають у 8-10 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання та служать приблизно у 80 разів довше. Порахуйте за допомогою онлайн-калькулятора, скільки Ви зможете зекономити, замінивши одну лампу розжарювання на LED-лампу аналогічної яскравості світла.

4. Зональне освітлення (настільні лампи, бра, торшери, точкове освітлення на стелі) допоможе створити затишну атмосферу та не витрачати енергію на освітлення всього приміщення.

5. Використовуйте енергоефективні прилади з класом ефективності не менше А або А+. Якщо Ви плануєте придбати нову побутову техніку, зверніть увагу на рівень енергоефективності та спеціальне маркування, на еко-функції.

6. Перевірте розташування холодильника. Відстань до стіни має бути не менше 5 см, зверху та по боках має бути вільний доступ повітря до задньої стінки. Ця відстань потрібна щоб відводити тепло від двигуна холодильника і таким чином довше зберігати холод у середині. Щільно присунутий холодильник з ускладненим повітряним охолодженням витрачає на 30% більше електроенергії та може перегрітися.

7. Прасуйте непересушену білизну, вона легше розгладжується. Якщо білизна пересохла – трошки зволожте з пульверизатора. Використання функції пари в прасці також збільшує витрати.

Тож ми бачимо, що для зменшення енергоспоживання, витрат на нього та викидів СО2 достатньо контролювати свої енерговитрати та скорегувати побутові звички. Також варто дотримуватися комплексного підходу до енергоефективності.

ОГОЛОШЕННЯ
     
Грантова програма, спрямована на підтримку ініціатив внутрішньо переміщених осіб (ВПО)

ГО «КримSOS» за підтримки УВКБ ООН розпочинає відбір проєктних заявок на грантову програму

     
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 14 червня 2024 року

     
     
Оголошення

 Оцінка вартості послуг з проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]