Цивільний захист Карта укриттів

Ти як? Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Як уберегти дитину від перегрівання у спеку — поради лікарів
2015-07-07

Разом з ясними літніми днями приходить і спека, яку важко переносять навіть багато дорослих, не кажучи вже про маленьких діток. Як же захистити маленьку крихітку від спеки і зробити так, щоб літо пішло їй на користь?

Для прогулянок важливо обирати час з 7-8-ої до 11 години дня і після 16-17 годин. Цей час вважається безпечним. Якщо ж уникнути прогулянки на сонці в час з 11 до 16 години з певних причин не можна, намагайтеся обрати тіньову сторону вулиці, частіше сідати відпочивати.

Одяг для дітей необхідно обрати тільки з натуральних тканин — бавовни або льону, без вмісту синтетики. Пелюшки, сорочечки, головні убори, все має бути зшите із тканини, що добре «дихає». Гуляючи з немовлям, не забувайте брати з собою вологі серветки або вологу бавовняну серветку, щоб зволожувати дитячу шкіру. Але не часто, щоб малюк не захворів. Не перестарайтесь в літню спеку і з підгузками. Вдома нехай малюк лежить голеньким на пелюшці-непромокайці, а от на вулицю надівайте підгузок.

На прогулянці завжди варто мати чисту питну воду, давати дитині пити кожні 20 хвилин малими дозами. Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, навіть у літню спеку, допоювати водою малюка не потрібно. Досить просто частіше прикладати малюка до грудей і, звичайно, не допускати власного зневоднення (мама має випивати до 3-х літрів рідини за добу).

Якщо ж дитина знаходиться на штучному або змішаному вигодовуванні, вірним рішенням буде збільшити кількість споживаної води щодня, причому пропонувати пити дитині треба з певною періодичністю. Визначити наявність зневоднення у новонародженого можна по запалому тім’ячку.

У спеку діти їдять значно менше, ніж в холодну пору року, і це нормально. Не варто примушувати дитину їсти важкі м’ясні страви або наваристі супи тільки тому, що «так треба». Спробуйте годувати її часто і невеликими порціями, а для меню обирайте легкі страви, які не потребують тривалого перетравлення. Це можуть бути фрукти, овочі, нежирні супи, окрошка, молочні продукти, м’ясо птиці та нежирна риба. І, звичайно, давайте дитині пити більше чистої води.

Прийшовши на прогулянку в парк чи інше місце проведення дозвілля, не купуйте ніяких швидкопсувних ласощів ні собі, ні дитині. Кращим рішенням у цьому випадку буде захопити з собою з дому фрукти або легкий перекус.

Сонячні ванни дуже корисні для малюка, оскільки сприяють виробленню організмом вітаміну D. Але треба пам’ятати, що шкіра у маленької дитини дуже ніжна і згоряє набагато швидше, ніж шкіра дорослої людини. Тому малюкові до 3 років взагалі протипоказано перебувати під прямими сонячними променями — лише в тіні. Сонячні ванни маленька дитина може приймати не довше 10-15 хвилин або до 10 години ранку, або після 17 години, коли сонце не в зеніті. Відкриті ділянки тіла повинні бути змащені сонцезахисним кремом, який, прийшовши додому, слід відразу ж змити, оскільки дитяча шкіра є дуже чутливою і може виникнути алергічна реакція у вигляді нашкірних висипань.

У літній період рекомендується збільшити кількість купань дитини до 2-3 разів на день. Щоб захистити дитину від спеки влітку, обтирайте її вологою губкою, але загальну температуру води не знижуйте, щоб уникнути застуди. Особливу увагу приділяйте паховим і шийним складочкам.

Молодим мамам слід знати, що прогулянки безпосередньо перед сном не тільки діють на малюка як снодійне, а ще й зміцнюють його нервову систему.

Створити в літній час в квартирі комфортний для малюка мікроклімат допоможе кондиціонер. Однак, при його використанні, щоб не завдати шкоди здоров’ю дитини, слід дотримуватися кількох обов’язкових правил:

  1. не слід встановлювати кондиціонер в кімнаті, де дитина спить. Якщо ж він все-таки встановлений в спальні малюка, то включати його бажано тільки тоді, коли малюк знаходиться в іншій кімнаті або на час прогулянки на вулиці. Знаходження в кімнаті з включеним кондиціонером може викликати у дитини переохолодження і спровокувати застуду, а то і запалення легенів;
  2. бажано, щоб температура в кімнаті була нижчою за вуличну не більше, ніж на 5 градусів. У маленької дитини природна терморегуляція ще не сформована до кінця, тому різкі температурні перепади їй протипоказані;
  3. якщо дуже жарко, то температуру в кімнаті слід знижувати поступово, доводячи її до комфортної позначки. Але, в будь-якому випадку, вона повинна бути не нижчою за 24 градусів;
  4. якщо дитина перебуває в приміщенні з працюючим кондиціонером, то необхідно стежити за тим, щоб холодне повітря в жодному разі не дуло на малюка, а потужність роботи кондиціонера була мінімальною.

Батькам потрібно намагатися не допускати перегріву дитини, але якщо цього не удалось уникнути, то потрібно знати, як надавати правильну першу допомогу маляті при тепловому ударі. Нерідко дорослим важко оцінити, наскільки перегрілася їхня дитина. Якщо маля важко дихає, почервоніло, спітніло, але при цьому повне сил і бадьоре - поки що приводів для хвилювання немає.

Перший симптом теплового удару – це погане самопочуття й млявість дитини. Тепловий удар не рідко виникає при зневодненні дитячого організму. Тому, до симптомів ще можна віднести сильну спрагу, рідке сечовипускання, сухий рот, липка слина, відсутність поту. Перегрів у маляти може викликати втрату свідомості, судоми, слабкий пульс, блювання й нудоту. Шкіра в маляти буде сильно почервонілою, і температура тіла може піднятися дуже високо, більше, ніж 39 градусів, але ноги й руки будуть холодними.

У першу чергу, потрібно визначити, чи немає в маляти ознак шокового стану. Симптоми шоку: шкіра стає холодною і блідою, подих поверхневий, слабкий пульс, напівнепритомний стан. У такій ситуації дитину потрібно терміново віднести в прохолодне місце й надати необхідну допомогу. Якщо перегрів відбувся на вулиці, віднесіть дитину в тінь і розстебніть одяг, ноги при цьому потрібно трохи підняти. Потім дати рясне питво, і зробити маленькі прохолодні примочки в місцях проходження великих судин. Всі процедури при виникненні теплового удару мають знизити температуру тіла дитини. І, зрозуміло, потрібно негайно викликати швидку медичну допомогу. А якщо перегрів у маляти трапився вдома, то викликайте відразу швидку медичну допомогу і надавайте першу допомогу до приїзду лікарів:

  1. посадіть малюка у ванну з холодною водою й тіло розтирайте губкою;
  2. покладіть на чоло прохолодну серветку й дайте дитині випити води;
  3. дитині категорично заборонено при тепловому ударі давати чай або лікарські препарати. Це може ускладнити стан.

Необхідно пам’ятати, що тепловий удар, може бути важкої, середньої й легкої форми. Чим скоріше буде надана допомога, тим легше маля перенесе тепловий удар.

Дотримуйтесь необхідних правил і літо принесе насолоду і щасливі спогади.

За матеріалами Інтернет-видань

ОГОЛОШЕННЯ
     
Нагадуємо платникам про необхідність погашення податкового боргу

За інформацією податкової служби 5152 жителі громади станом на 1 січня 2025 року мають борг до бюджету громади, загальна сума якого складає 16,9 млн.грн. 

     
     
Оголошення

Потреба у працівниках на 21 січня 2025 року

 

     
     
Оголошення

До відома керівників, підприємств, установ і організацій!

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста-партнери

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]