Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Як підтвердити стаж з окупованої території?»
2021-03-11

У зв'язку з великою кількістю звернень, відділ «Миргородське бюро правової допомоги» інформує  з даного питання. Життєва ситуація: людина все життя працювала на підприємстві в Луганській області. Тепер вимушена була покинути рідну домівку та переселитися в інший регіон України. І ось настав час виходити на пенсію. Але як підтвердити стаж роботи на підприємстві, що розташоване на непідконтрольній Україні території? 

Перш за все, необхідно наголосити, що наразі для призначення пенсії особам, які зареєстровані на тимчасово окупованій території, попередньо слід отримати довідку внутрішньо переміщеної особи.

Після цього заява про призначення пенсії подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, законного представника до територіального управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об’єднаного управління за місцем фактичного місця проживання, зазначеного у довідці внутрішньо переміщеної особи.

Разом із заявою необхідно надати такі документи:

  • паспорт;
  • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (додатково пред’являється оригінал довідки);
  • документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • трудову книжку;
  • індивідуальні відомості про застраховану особу (за період роботи чи довідка про заробітну плату);
  • документ уповноваженого органу Російської Федерації про те, що особі не призначалась пенсія за місцем реєстрації на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, та особисту декларацію про відсутність громадянства держави-окупанта;
  • документи, що засвідчують особливий статус особи (наприклад, посвідчення учасника бойових дій) – за наявності.

Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637, передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. І тільки за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи тощо.

За відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості їх одержання у зв’язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.

Водночас, 12 листопада 2020 року Правлінням Пенсійного фонду України внесено зміни до Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 10 листопада 2006 року № 18-1 (далі – Порядок), відповідно до яких визначено процедуру підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу роботи, зокрема до 01 січня 2004 року, якщо в трудовій книжці є записи з виправленнями або недостовірні чи неточні записи про періоди роботи на підприємствах, в установах, організаціях (їх правонаступниках), розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

Так, підтвердження періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи, що дає право на призначення пенсії (далі ‒ Комісія), які створюються при головних управліннях Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Із заявою про підтвердження стажу роботи, форма якої наведена у даному Порядку, заявник (його законний представник або представник, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально) може звернутись до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України незалежно від території обслуговування цього органу.

Для підтвердження періодів роботи на підприємствах, які розташовані на тимчасово окупованій території, заявник (його представник) подає трудову книжку та зазначає у заяві дані про свідків (не менше двох), які знають заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (у тому числі в колгоспі) і мають документи про свою роботу за період, щодо якого вони підтверджуватимуть роботу заявника.

Заявник (його представник) може додатково подавати інші документи про стаж роботи.

Комісія повідомляє заявника про час, дату та місце розгляду заяви про підтвердження стажу роботи та розглядає її не пізніше двох місяців з дня звернення за підтвердженням стажу роботи. За результатами розгляду Комісія приймає рішення щодо підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні та не пізніше п’яти робочих днів з дня його прийняття повідомляють заявника про прийняте рішення.

Рішення Комісії можуть бути оскаржені в Пенсійному фонді України або в судовому порядку.

Додатково, необхідно зазначити, що досить часто трапляється ситуація, коли територіальне управління Пенсійного фонду України відмовляє у підтверджені трудового стажу на підставі довідок, якими підтверджується стаж роботи, виданих на окупованій території. При цьому, підставою відмови стає не те, що надані документи не підтверджують стаж роботи, а те, що вони видані (направлені) органами, що знаходяться на окупованій території.

У такому випадку особі потрібно звернутися до суду із заявою про встановлення факту перебування в трудових відносинах.

 

Якщо у Вас виникли питання виходячи зі змісту даної статті або інші, що потребують юридичної консультації, Ви маєте право звернутися до  Миргородського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Миргород, вул. Гоголя, 165, каб. №9, 10. Години праці з 09.00 до 18.00 окрім вихідних та святкових днів, контактний телефон (05355) 5 09 21. Консультації безкоштовні для всіх. Правову консультацію, також, можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103.

Крім того, повідомляємо, що за правовою інформацією заходьте на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua/

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 23 квітня 2024 року

     
     
Сплачуємо борги до бюджету громади

Переліки боржників до бюджету громади станом на 1 квітня 2024 року

     
     
До уваги ВПО!

БФ "Карітас Полтава" у рамках проєкту «Багатосекторна допомога постраждалим від війни людям в Україні» розпочинає реєстрацію на надання субсидій на оренду житла терміном на 6 місяців.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]