1 квітня 211 років тому у селі Великі Сорочинці з’явився на світ Микола Гоголь. Микола Васильович належить до найоригінальніших письменників усіх часів. У найрізноманітніших експертних опитуваннях його ім’я ставиться поруч із іменами Шекспіра, Сервантеса, Данте. Довкола життя і творчості Гоголя і донині схрещуються списи і народжуються найрізноманітніші версії… Життя Миколи Васильовича оповите таємницями, парадоксами, суперечностями… Усе коротке життя Гоголя – це і драма, і містика, і гра. Й суцільна загадка, до якої будемо неодноразово повертатись у наших пошуках істини.
Для всього світу він став письменником на усі часи, його твори й досі розбирають на цитати. Микола Васильович у своїх творах так влучно описав і возвеличив свій край, що між рядків ми відчуваємо його особливу любов і до природи, і до людей. Миргородщину називають гоголівським краєм. А й правда, ну де ж іще сам Гоголь зустрічає пероні возкалу? Або де іще можна зустріти справжніх «друзів» Івана Івановича та Івана Никифоровича; Вакулу, що подарував своїй нареченій черевички, як у самої цариці; натерти на щастя носа свині, що вкрала ту саму грамоту; а чи позичити вареника в Пацюка?…. Так, у гоголівський Миргород неможливо не закохатися! У Миргороді - головна вулиця Гоголя, його ім’я носить художньо-промисловий коледж та один із санаторіїв, у кожного третього українця є фото зі скульптурами на алеї гоголівських героїв.Наше місто стало домом для міжнародного музичного фестивалю «В гостях у Гоголя», і нарешті – ми маємо свого, безцінного і неповторного Миколу Гоголя – Миколу Кисличенка. Він - талановитй краєзнавець, екскурсовод, "живий" бренд Миргорода.
Через карантинні обмеження відмінено міські заходи по вшануванню письменника, але разом з цим, є гарна нагода доторкнутися до містики, яку Микола Гоголь відтворив у своїх творах.
Відвідати екскурсію гоголівськими місцями можна онлайн за посиланням https://poltavaopen.com/vt/39.