"Європейський Інвестиційний банк допоміг Миргороду реконструювати дві будівлі, в яких навчаються діти мистецтву. Ми вдячні Європейському інвестиційному банку за підтримку і високо цінуємо те, що наші партнери продовжують активно допомагати нам розвивати та відновлювати муніципальні освітні заклади," - про це сказав міський голова Сергій Соломаха в інтерв'ю інтерв’ю Європейському Інвестиційному Банку, що вкладає кошти у потреби громад.
За словами Сергія Соломахи, у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України у 2022 році в Миргороді реалізували два проєкти: Реконструкція центру естетичного виховання та Реконструкція старої будівлі школи №1 під школу мистецтв. Ці проєкти фінансувалися коштом Європейського Інвестиційного Банку. Загальна вартість проєктів - 60,5 млн. грн. Безпосередніми вигодонабувачами проєктів стали понад тисяча вихованців з Миргородської територіальної громади, в тому числі дітей з сімей внутрішньо переміщених осіб, та близько 4 тисяч батьків вихованців, відвідувачів. До тематичних заходів, що проводитимуться у реконструйованій будівлі, має доступ усе населення громади, у тому числі понад 10 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з яких дітей – понад 2 тисячі. Робочими місцями забезпечені 47 викладачів (35 викладачів дитячої музичної школи та 12 педагогів Центру естетичного виховання, в тому числі 4 особи з числа ВПО). Важливо, що в проєкті зберігається енергоефективність, тому що в такі важкі часи енергетична сфера важлива для України. Крім того, враховані потреби людей з інвалідністю.
Із початком повномасштабного вторгнення росії в Україну з'явилася велика кількість викликів, що внесла корективи як у роботу міського голови, так і у всі структурні підрозділи Миргородської міської ради та комунальні підприємства. Але завдяки спільній скоординованій роботі впевнено вирішували складні питання. У співпраці із комунальними підприємствами виконували завдання по забезпеченню населення послугами з теплопостачання, електропостачання, водопостачання та водовідведення, а в разі їх відсутності – по їх відновленню.
Також мова велася про те, як війна вплинула на будівельні потужності: як вдалося продовжити будівництво, незважаючи на війну, відключення електрики, відключення води, брак персоналу, труднощі з отриманням платежів та закупівлями, проблемні питання в організації технічних проєктів.
Залучившись підтримкою надійних міжнародних партнерів, у громаді продовжили і проєктну діяльність, розпочату у попередні роки, та активізували участь у проєктах, спрямованих на поліпшення життя громади та енергонезалежність.
Громада живе у складних умовах війни та продовжує працювати на перспективу і для спільної мети – Перемоги! І віримо, що цей день уже скоро!